گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
جولای 5, 2013 کد خبر : 20089 سبک زندگی مذهبی

سبك زندگي و تحقق لوازم آن براي موفقيت جوانان

‏۱۶ ـ راز سلامتی حقیقی

‏۱۶ ـ راز سلامتی حقیقی

اختصاصی گیلانیان : یکی از مهمترین اموری که ذهن هر انسان را به خود مشغول می کند، فهمیدن راز سلامتی است. بشر هر روز صبح، از خود می پرسد: «چگونه می توانم بهتر و بیشتر سالم بمانم؟». اهمیت دادن به سلامتی بدن ، باید بخشی از «سبک زندگی» ما باشد و به صورت یک عادت مفید و مثبت، درآید.

مسئله ی «سلامتی» آن قدر مهم است که به خاطر آن، آدمی هر روز یک ورزش و تفریح تازه برای خود اختراع می کند تا هیجان و تنوع جدیدتری بیافریند. اما به نظر می رسد که کار و فعالیت شدید، ورزش بسیار مؤثرتری است. زیرا فرد سخت کوش، تقریبا نیازی به ورزش ندارد.

Eshaghi3

 

هدردادن وقت و پول

در زمان ما، بیشتر اوقات افراد زیادی را در باشگاه های «بدن سازی» می بینیم که در حال دست و پنجه نرم کردن با دستگاه های مختلف بوده و به

شدت عرق می ریزند. می توان احتمال داد که این اشخاص، وقت خود را در چنین جاهایی، به این دلیل هدر می دهند، که جای دیگری برای عرق ریختن ندارند. به همین دلیل، تعداد اماکن ورزشی و سونا، روز به روز، در حال افزایش است.

این موضوع، نشانگر تغییر رویکرد تعداد زیادی از مردم کشور ما به ورزش، جهت حفظ سلامتی است. اما هنوز نمی توان درک کرد که آنان چرا برای سلامتی و پرورش اندام خویش، این قدر وقت و پول صرف می کنند، ولی حاضر نیستند برای کار، قدری فعالیت خود را افزایش دهند؟

سخت کوشیدن

اگر کسی بپرسد که رمز سلامتی حقیقی انسان چیست، جوابش این است: سخت کوشیدن و فراوان تلاش کردن.

در واقع، آدمی، انرژی و نیروی لازم را با انجام فعالیت زیاد به دست می آورد. در عین حال به خوبی می داند که کارهای کسل کننده و خستگی آور تا چه حد می تواند برای سلامتی انسان زیان آور باشد و در مقابل، یک کار مورد علاقه، به صورت شگفت انگیزی، روحیه و نیروی وی را افزایش می دهد.

کار با لذت و شادی

بنابراین کار خود را با لذت و شادی انجام دهید. زیرا تنها در این صورت، واقعا احساس سرزندگی و نشاط خواهید کرد. عرق ریختن در حین کار، بسیار با ارزش تر از عرق کردن در باشگاه های ورزشی است. کار و فعالیت شدید، رمز سلامتی هر انسان است. در مباحث قبلی نیز اشاره شد که کار، باید برای آدمی، حکم سرگرمی را پیدا کند.

تغذیه مناسب

فکر می کنم عامل مؤثر دیگر تندرستی هر انسان، تغذیه مناسب و مصرف انواع و اقسام غذاهای سالم و حلال است. شخص سالم، همواره می کوشد رژیم غذایی متعادلی را رعایت و حفظ کند. یک مثل قدیمی می گوید: «غذای مناسب، بهترین دارو برای پیشگیری از بیماری ها است».

نکته اصلی این بحث، غذا نیست. بلکه بیشتر در باره حفظ سلامتی بدون استفاده از داروهای شیمیایی و گیاهی، مراجعه به کلاس های ورزش یا حرکات اضافی است. فلسفه ی شخصی شما باید این باشد که تندرستی را می توان از طریق عادت و کارهای روزمره حفظ نمود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی