گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
آگوست 19, 2011 کد خبر : 2474 خبر ها

مدیرکل تربیت بدنی گیلان :

۱۰ برابر تیم های دیگر به باشگاه ملوان کمک شده است

۱۰ برابر تیم های دیگر به باشگاه ملوان کمک شده است

گیلانیان : رضا محمدی‌اصل ظهر امروز در جمع خبرنگاران ورزشی خبرگزاری‌ها و صداوسیما در اداره کل تربیت بدنی گیلان با اشاره به وضعیت باشگاه ملوان انزلی اظهار داشت: روز گذشته با دستور استاندار ۱۰ میلیون تومان به باشگاه ملوان بندرانزلی کمک کردیم ولی این باشگاه مسئولیت کار را به دوش مسئولان استان می‌گذارد. وی افزود: در حالی که ورزش استان مشکل دارد اعتبار ۲۰۰ میلیون تومانی از استاندار دریافت می‌کنیم و این اعتبار را به دلیل مشکلات ملوان به این باشگاه تقدیم می‌کنیم.
مدیرکل تربیت بدنی گیلان ادامه داد: برای حمایت از ملوان و مردم ورزش دوست گیلان و انزلی مبلغ یک میلیارد تومان به انزلی کمک کردیم تا مشکل استادیوم تختی و ملوان برطرف شود و به غیر از آن به تیم‌های پایه و بانوان نیز کمک کرده‌ایم. این مسئول با بیان اینکه به ملوان به اندازه ۱۰ برابر تیم‌های دیگر استان کمک شده است، عنوان کرد: مشکلات ملوان را باید منطقه آزاد انزلی برطرف کند.
محمدی‌اصل بیان داشت: تمام مشکلات ملوان را تربیت بدنی و استاندار نمی‌تواند حل کنند مسئولان ملوان کمتر از ۲۴ ساعت پس از حل مشکل دوباره مراجعه می‌کنند و یک مشکل دیگر را مطرح می‌کنند و ما به دلیل علاقه مردم، بیشترین کمک را به ملوان کرده‌ایم. وی تصریح کرد: برای ملوان تنها یک میلیارد تومان به استادیوم تختی این شهرستان کمک کرده‌ایم در صورتی که ملوان باید مانند باشگاه داماش خود این هزینه را پرداخت می‌کرد.
مدیرکل تربیت بدنی گیلان با اشاره به اینکه این کمک‌ها با اعتبارات دولتی انجام شد، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که قانون دست ما را برای کمک به تیم‌های حرفه‌ای باز نگذاشته و کمک به هر نوع ورزش حرفه‌ای ممنوع است، ولی این کار برای ملوان که یک تیم حرفه‌ای فوتبال است انجام شده که برای خود این تیم نیز مشکل‌آفرین خواهد بود.
این مسئول گفت: انتظار ما از مسئولان ملوان این است که مشکلات این تیم را خودشان حل کنند نه اینکه برای ورزش استان مشکل درست کنند در حالی که هر روز یک مشکل جدید برای ملوان پیش می‌آید. محمدی‌اصل افزود: با این کار نمی‌توانیم به هیئت‌های ورزشی که بالای ۱۰ یا ۱۲ هزار ورزشکار سازمان یافته دارند کمک کنیم، زیرا اعتباری نداریم به آنها بدهیم و هر اعتباری که می‌آید به سمت ملوان تزریق می‌شود.
وی با بیان اینکه گیلان ۶۰۰ هیئت ورزشی دارد که باید به همه آنها اعتبار تزریق شود، تصریح کرد: منطقه آزاد انزلی باید به تیم ملوان کمک و هزینه کند.این مسئول گفت: چند نوبت در سال گذشته به تیم‌های پایه ملوان کمک شد و استانداری ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان کمک به این تیم داشته است. وی با قدردانی از علیرضا بهمنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بیان داشت: این منطقه سال گذشته هزینه باشگاه را پرداخت کرد و تربیت بدنی نیز در حد توان خودش به این باشگاه کمک می‌کند در حالی این مسائل در تمام باشگاه‌های کشور وجود دارد.
محمدی‌اصل ادامه داد: داماش تنها باشگاهی است که مشکل ندارد و کتباً به استاندار اعلام کرده که نیازمند هیچ کمکی نیست.این مسئول خاطرنشان کرد: این مشکلات ما را دچار تنش می‌کند در حالی که باید در مسائل دیگر به تیم‌ها و هیئت‌ها کمک کنیم و اگر بخواهیم همه هزینه‌ها و اعتباراتی را که از هر بخش دریافت می‌کنیم به ملوان دهیم باید ورزش استان را تعطیل کنیم.
مدیر کل تربیت بدنی گیلان ادامه داد: فوتبال گیلان تنها ملوان نیست بلکه لیگ استانی و تیم ساحلی و تیم‌های مختلف در رده‌های سنی داریم که نیازمند حمایت تربیت بدنی هستند. وی اضافه کرد: تنها به دلیل علاقه به ملوان و مردم به این تیم کمک می‌کنیم، ولی باید به تربیت بدنی اجازه دهند تا در حد توان کمک کند و با گذشت شش ماه از سال هنوز به هیئت‌ها اعتبار پرداخت نشده که باید دست هیئت‌ها را هم برای توسعه ورزش گرفت.
مدیرکل تربیت بدنی گیلان درباره برخی از تیم‌های ورزشی استان که برای حضور در لیگ برتر نیاز به اسپانسر دارند، اذعان داشت: پیداکردن اسپانسر به‌عهده تربیت بدنی نیست و هیئت‌ها باید خود به دنبال جذب اسپانسر باشند، ولی هیئت‌ها عادت کرده‌اند تنها به سراغ تربیت بدنی بیایند./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

 • اقای محمدی اصل نمیدانم اصالتی کجایی داری اما تمام شمال این رامیدانند که ملوان هویت ورزش این خطه است اگر یک بار به جای جایگاه به میان هواداران ملوان بیایی وسعت و پراکندگی این عاشقان قوی سپید را حس میکنی هوادارانی که خود را از خمام.خشکبیجار.لشت نشاه.استارا.استانه.تالش.فومن.صومعه صرا.اسالم.لاهیجانو شهرهای دیگر استان خود رابه اشیانه ی قوهای سپید میرسانندتا از عشقشان حمایت کنند و همه خواستار ملوانی سربلند هستند حتی به قیمت از بین رفتن تربیت بدنی وشما نیتوانی با دادن پولی که متعلق به این مردم است وخواستار هزینه ان برای ابروی ورزش استان هستند بر سرشان منت بگذاری. سینا الهی از روستای چوکام ..شهرستان خمام……به امید پرواز قوی سپید بر فراز بام اسیا ونابودی بدخواهانش

 • agha harki pol azaton nakhad khobe…

  baraye estadeyome khodeton kharj mikonid…

 • داماش هم به امید خدا مشکل مالی پیدا مکند
  ایران ملوان فقط بندر انزلی

 • با سلام واقعا جای تاسف داره . شهر انزلی به اندازه یه استان برای
  گیلان افتخار آفرینی میکنه . چطور به خودت اجازه میدید برای هزینه استادیوم سر مردم انزلی منت بذارید ؟ غیز از این است که باشگاه ملوان این ورزشگاه را از هیات فوتبال اجاره میکند ؟ اگر باشگاه داماش برای ورزشگاه عضدی هزینه کرده برای این بوده که بازیهاش توی سردار جنگل برگزار نشه . واقعا جای تاسف داره !!!!! انصاف چیز خوبی است

 • اقای … (محمدی اصل) این چه طرز صحبت کردنه !!!
  مدیر غیر بومی نمیخوایم نمیخوایم

 • ما گیلانی ها که فوتبال میفهمیم اگه روزی زبونم لال ملوان نباشه میمیریم

 • کاش میدانستیم شما چه گلی بر سر ورزش هرمزگان زدید که حالا برنامه برای ورزش گیلان برنامه هم ارائه میدهید ؟؟؟!!! شما اگر گیلانی هم نیستید و فقط کمی به فوتبال علاقه مند بودید باید میدانستید که ملوان تا سال ۱۳۸۰ پر افتخارترین شهرستانی فوتبال ایران بوده . بهترین شهرستانی جام تخت جمشید ، ۵ بار عنوان بهترین شهرستانی لیگ ایران ، نایب قهرمانی لیگ حرفه ای ، ۷ دوره حضور در فینال جام حذفی و دو حضور در بازیهای آسیایی که در هیچکدام از بازیهای برون مرزی هم شکستی در کارنامه خود ندارد .
  نام مقدس ملوان به اندازه ای بزرگ هست که جای بسی تاسف دارد که شما به عنوان یک غیر گیلانی و غیر فوتبالی آنطور که از سخنانتان پیداست این گونه در رابطه با ملوان اظهار نظر میکنید …

 • آقای به اصطلاح مدیر محترم که اصلا اصالت گیلانی نداری و ما رو درک نمیکنی و از ورزش هم زیاد سرت نمیشه اینو بدون ملوان عشق یه شهر و استان
  الکی با جو سازی این تیم ریشه دار رو از دور خارج نکنید که یه روز بشیم مثل ابومسلم و…
  اگه به ملوان اینقدر که شما میگید کمک میشد بیچاره بازیکنها بدون پول بازی نمیکردن!
  یه کم به خودتون بیاین
  نمیدونم انگیزتون از بیان این حرفها چی بود

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی