گیلانیان
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 21 March , 2023
ژوئن 2, 2012 کد خبر : 9421 خبر ها

مهندس جعفر زاده در جلسه نمايندگان مجلس در بيت :

۱۰۴ هزار شغل ایجاد شده در گیلان خلاف واقع است

۱۰۴ هزار شغل ایجاد شده در گیلان خلاف واقع است

اختصاصی گیلانیان – سومین جلسه مجمع نمایندگان گیلان عصر جمعه در بیت حضرت آیت الله قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت تشکیل شد .

در این جلسه هر یک از نمایندگان طی صحبت های خود با اشاره به اتحاد و وفاقق و یکدلی به وجود آمده در میان نمایندگان گیلان ابراز امیدواری نمودند که این دوره از بهترین و موفق ترین دوره های نمایندان گیلان در راستای خدمت به کشور و استان باشد زیرا قرار است نمایندگان استان علاوه بر توجه به حوزه نمایندگی خود تعدادی پروژه در بخش های مختلف برای استان با رعایت اولویت تعریف نموده و به اتفاق پیگیری نمایند تا در پایان دوره آنها را به عنوان کارنامه به مردم ارائه نمایند .

مهندس غلامعلی جعفر زاده ، نماینده مردم رشت نیز طی سخنانی گفت : چهارمین سفر رئیس جمهور به استان در پیش است و این آخرین سفر است و معلوم نیست رئیس جمهور بعدی این رویه را دنبال نماید و برای حل و فصل مشکلات استان ها وزرا را به استان ها بیاورد و جلسه هیأت دولت را در استان ها تشکیل نماید .

وی در مورد مصوبات سه سفر رئیس جمهور به گیلان افزود : هفتصد و اندی مصوبه در این مورد داریم ، حالا وزنش چقدر است بماند ؛ بخشی از گزارشات مبنی بر اجرای مصوبات خلاف واقع است . مشخصا می توانم ۷۱ مصوبه گردشگری ، توسعه شهرک های صنعتی ، ساخت ۱۵۰ هزار خودرو در گیلان که حضرتعالی پیگیریش را فرمودید و خیلی از موارد دیگر .. . هم اکنون دارند کتابچه گزارشات را تنظیم می کنند که همه مشکلات استان حل شده و خوب پیش می رود ولی واقعیت امر این نیست .

وی در مورد سهم اشتغال استان گفت : بزرگترین مشکلی که استان با آن مواجه است اشتغال است ، از دو میلیون و پانصد هزار شغلی که قرار بود در سال گذشته توسط دولت ایجاد شود که سهم گیلان ۹۰ هزار بوده  است و مسئولان استانی اعلام می کنند ۱۰۴ هزار فرصت شغلی در گیلان ایجاد شده بطور قطع و یقین صحت ندارد . با این حساب گیلان ۱۴ هزار فرصت شغلی به دولت بدهکار شده و دولت به گیلان بیاید ما نمی توانیم بگوییم بزرگترین مشکل استان بیکاری است .

مهندس جعفر زاده به کود کشاورزی اشاره کرد و افزود : ما بدترین سال کشاورزی را برای برنجکاری پشت سر گذاشتیم . روستائی نیست مشکل کود نداشته باشد بحث ساده کود کشاورزی را نتوانستند حل نمایند در حالی کشاورز هر میزان کود آزاد که می خواست براحتی در بازار می توانست تهیه نماید .

وی ادامه داد : برخی مدیران اجرائی استان به ویژه مقام عالی اجرائی استان فاقد قدرت و توانائی فنی و علمی اجرائی است . شما فرض بفرمایید ۱۳ نماینده استان اگر تمام وزارتخانه ها را شخم بزنیم و خزانه ها یشان را خالی نمایند و برای استان بیاورند چه کسی قرار است با آن کار کند . تقاضا دارم گزارش بگیرید که چقدر اعتبارات استان در سال گذشته برگشت داده شده ؟

پس از بیان نقطه نظرات نمایندگان استان و سخنان حضرت آیت الله قربانی نماز مغرب و عشا به امامت حضرت آیت الله قربانی اقامه شد ؛ سپس نمایندگان در اتاق در بسته و بدون حضور نماینده ولی فقیه و رسانه ها به مذاکرات خود ادامه دادند که مشروح دیدار تا لحظاتی بعد .

اخبار مرتبط

نظرات

  • خبر ایجاد ۱۰۴ هزار شغل به قطع و یقین دروغ هست . اگه راست می گویند لیست چهارهزار نفر را بدهند . البته ایجاد شغل پایدار و ابدی برای ۵ نفر از بستگان شریف و عزیزتر از جانشان نظیر آقای حسین راد طبرستانی ، میثاق بکیان ، علی شریفی ، حسین خرم جاه ، آل حبیب صد در صد حقیقت دارد . سند و دلیلش اینست که در زیرنویس تلویزیون دیدم استانداری گیلان قصد جذب نیروهای بومی را دارد . منظورشان اینست که ماهرچه داشتیم غالب کردیم و جذب رسمی شدند . البته دست گل آقایان صادقی معاون پشتیبانی ، عاشوری مدیرکل اداری مالی ، موسوی مدیرکل منابع انسانی درد نکند که این خدمات ناقابل و بی ارزش را برای آقای استاندار ، داماد شریفش و آقای حسین راد خودمان انجام دادند . آقایان اشتباه گرفته اید عقل مردم توی کله شان هست و به حساب تک تک شما و همه کسانیکه برای حفظ موقعیتشان این ظلم را به استان کرده اند رسیدگی خواهد شد و آن روز دیرنخواهد بود.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی