Friday، 14 June 2024 | جمعه، 25 خرداد 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : در پی شایعه تغییر مهدی سعادتی ، استاندار گیلان و تضارب آراء گروه ها و تشکل های مختلف در موافقت و مخالفت با آن ، نگرانی هائی در خواص ایجاد شد که مبادا برخی نقد و نظرهای غیر اصولی ، احساسی و حتی تهدیدی ، تحرکاتی ولو بسیار خفیف را به دنبال داشته باشد . ابتدا باید سپاسگزار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود که امکان اظهار نظرها را برای همه گروه های تابع نظام فراهم نموده و همگان اعم از موافق و مخالف می توانند آزادانه ایده های خود را در جهت بهبود امور به راحتی بیان و موجبات ترقی و تعالی جامعه ولایی کشور را فراهم نمایند .

اما از آن جائی که برخی از منتقدین در بیان نظرات خود جانب اعتدال را رعایت ننموده و با بی تقوایی به تخریب گزینه مد نظر دولت مهرورز پرداخته و  برای نیل به مقصود بی محابا  مخاطبین خود را به مقاومت در برابر تصمیم دولت دعوت نموده و یا محترمانه تهدید به ( وارد عمل ) شدن نموده اند ممکن است دشمن از این اظهار نظرهای نا متعارف سیاسی و منافی اخلاق ولایتمداری سوء استفاده نموده با نام گیلانی ها دست به اقدامی نابخرادانه بزند و موجبات شرمندگی و سرشکستگی گیلان را فراهم نماید لذا بر همگان لازم است از جمیع جهات مراقب اوضاع باشیم تا خدای ناکرده بر زحمات طاقت فرسا و مدبرانه نظام در برگزاری اجلاس غیر متعهد ها که امروز چشم جهانیان به آن دوخته شده خدشه ای وارد نشود .

به خاطر داشته باشیم دشمن در کمین است بویژه در کمین خودی ها  ، فی المثل یادمان هست که :

خانم " م ز "  ، یکی از اعضای گروه ترور دانشمندان هسته ای ایران ، با کمال تأسف گیلانی است و در دفتر یکی از همین آقایان مشغول به کار بوده و از آن طریق به جاهائی معرفی شده بود و به دام دشمن گرفتار شد ...

این ماجرا به آن دلیل ذکر شد که تذکری باشد برای اینکه دشمن خودی ها را بیشتر زیر ذره بین می گیرد تا دیگران را ، پس حسب دستور مؤمن نیز نباید از یک سوراخ دوبار گزیده شود .

به هر تقدیر پست و مقام مادام العمری نیست و عاریتی است و این چند صباح نیز خواهد گذشت کما اینکه فردوسی می گوید :

نیک و بد چون همی بباید مرد               خنک آن کس که گوی نیکی برد

در پایان برای اینکه پایگاه تحلیلی خبری گیلانیان ، چون گذشته متهم به جو سازی و ... نشود ! ناگزیریم برای اثبات حضور مهره ای خائن در دفتر یکی از آقایان سندی ارائه نماییم بلکه به این وسیله ضریب هوشیاری عمومی افزایش یابد تا موجبات دریغ و افسوس را فراهم نکند .

امیدواریم با بصیرتی مثال زدنی همچنان مستوجب تعبیر رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم گیلان باشیم که فرمودند :

"مردم رشت جزو معدود مراکزى در کشور بودند که یک روز جلوتر وارد میدان شدند. روز هشتم دى - که امروز مصادف با آن روز است - مردم گیلان این آگاهى را، این بصیرت را، این عزم را، این احساس نیاز به حضور در صحنه را زودتر از دیگران نشان دادند".

.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان