Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان گفت: 35 درصد پست های قضایی گیلان بدون تصدی است و در دادسرای رشت کمبود کادر قضایی وجود دارد.

محمدجواد حشمتی جذب نیرو در کادر قضایی استان را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: 35 درصد پست های قضایی گیلان بدون تصدی است.

وی با بیان اینکه از 16 شعبه بازرسی استان تعداد هشت شعبه فعال است، گفت: از 38 شعبه دادیاری استان تعداد 13 شعبه فعال است.

این مسئول قضایی گیلان برطرف شدن مشکلات این دستگاه در استان را مهم خواند و تصریح کرد: با وجود کمبودها، عملکرد خوبی در بحث رسیدگی به پرونده ها دارد.

وی گیلان را متراکم ترین استان کشور نام برد و اذعان کرد: در هر کیلومتر مربع از گیلان 577 نفر به صورت فشرده ساکن هستند.

حشمتی افزود: این وضعیت ما را با پرونده های جرحی و فوتی مواجه می کند که باید همواره آمادگی برای رسیدگی به پرونده های قضایی را داشته باشیم.

وی با اشاره به وضعیت رسیدگی به پرونده های قضایی استان یادآور شد: سال گذشته تعداد 309 هزار و 631 فقره پرونده وارد دادگستری و 314 هزار و 473 فقره پرونده مختومه شد.

رئیس کل دادگستری گیلان از افزایش 9 درصدی مختومه شدن پرونده ها نسبت به سال ماقبل خبر داد و خاطرنشان کرد: در بحث پرونده های وارده نیز به میزان 4.5 درصد کنترل شدند.

وی رسوب پرونده در محاکم قضایی گیلان را 173 فقره عنوان کرد و متذکر شد: اکنون پرونده های اجرای احکام مدنی قدیم به جز تعداد جزئی از سال های قبل، صفر شده است.

حشمتی موضوع پیشگیری از جرایم را بسیار مهم ذکر کرد و یادآور شد: در بحث پیشگیری و آگاه سازی موضوع اقدام های خوبی در گیلان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اقدام های دستگاه قضایی گیلان در آزادسازی منابع طبیعی خاطرنشان کرد: برای حفظ و حراست از اراضی ملی دولت پیشگیری های خوبی صورت گرفت و به وظیفه قانونی خود در این راستا عمل می کنیم./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان