Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : سرانجام، با عنایات پروردگار متعال، یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به حسن ختام و پایان خوشی رسید و عاقبت به خیر شد. این انتخابات، توانست با حضور مجدد و فراگیر مردم فهیم، صبور و هوشیار ایران، حماسه سیاسی مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی به بهترین شکل ممکن، در تاریخ این کشور بزرگ و حماسه ساز، به ثبت برساند و مایه بهت و حیرت جهانیان شود.

ملت ایران به دولت های جهان آموخت که قادر نیستند مردم این سرزمین را در پس سیم های خاردار تحریم زندانی نمایند. آنان باید بدانند که بدون حضور ایران، هیچ معادله سیاسی و اقتصادی در خاورمیانه به سرانجام نمی رسد و اصرار بر نادیده انگاشتن ملت ایران، کوبیدن بر طبل نادانی و تغافل است.

ملت یگانه

Eshaghi2آنچه که در روز جمعه ۲۴ خرداد ماه امسال با گام ها و قلم های هموطنان ثابت قدم و استوار ما در تاریخ این سرزمین به ثبت رسید، نشان دهنده ی بالاترین سطح شور و شعور انسان هایی بود که در دنیای مادی امروز، واقعا یگانه اند و بی مانند.

اشتباهات همیشگی

حضور گسترده امت شریف در انتخابات، بسیار فراتر از محاسبات همه مسئولین جامعه بوده و هیچ‏ کس حضوری با این عظمت و شکوه را پیش‏بینی نکرده بود و دشمنان نیز بار دیگر مرتکب اشتباهات همیشگی خود شده، و نخواستند زیرکی ایرانیان در لحظات دشوار را درک کنند.

اینک هر فرد آگاهی، از حساسیت فراوان این دوران به خوبی خبر دارد و مردم همیشه در صحنه و غیور، با همین نکته سنجی،  بار دیگر به حماسه آفرینی پرداختند و با نمایش حضور گسترده شان، مشت پولادین خود را به دهان مستکبرین کوبیدند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به عنوان یازدهمین رییس جمهور میهن اسلامی، با عزت و افتخار، تا مدتی دیگر به ساختمان ریاست جمهوری در خیابان پاستور گام می نهد و به ادامه راه گذشتگان خود در این سمت می پردازد.

احیای سنت حسنه

از سوی دیگر، کاندیداهای ریاست جمهوری بار دیگر سنت حسنه ای را احیاء کردند و آن، اعلام تبریک به رقیب پیروز بود که نشانه برخورداری از روح بلند و مناعت طبع رقبای انتخاباتی در برابر یکدیگر است تا دنیا بداند که انتخابات سال 92 با سال 88 تفاوت بسیار دارد و آن رفتارهای ناپسند رقبا، دیگر تکرار نخواهد شد.

نوبت تلاش

اکنون نوبت تلاش و کوشش جناب آقای روحانی است که از تجربیات گرانبهای خود طی سال های گذشته، بهره گیری از گروه مشاوران خبره ای که در کنار وی هستند ، استفاده از تجربه های رقیبان گذشته و دوستان امروز، و حمایت همه جانبه مقام عظمای ولایت، مشکلات بزرگ و کوچک کشور را به سامان برساند.

همت عالی

شادمانی های این چند روز که در سطح جامعه دیده می شود، شاید تا مدتی پس از مراسم تحلیف ریاست جمهوری برقرار باشد، اما پس از آن بیان انتظارات به حق اقشار مختلف شروع شده و کارهای برزمین مانده فراوان، همت عالی و کار خستگی ناپذیر مسئولین جدید را طلب می کند.

به همین سبب رهبر معظم با هوشیاری و زیرکی خاصی به این نکات توجه نموده و در پیام خود به آقای روحانی فرمودند: « اکنون پس از هفته ها گفتن و شنودن، نوبت کار و اقدام است. رئیس جمهور منتخب، تا روز پذیرش رسمی مسئولیت، دارای فرصت ارزشمندی است که شایسته است بیشترین بهره از آن برده شود و کارهائی که شروع مسئولیت خطیر ریاست جمهوری، بدان نیازمند است، بی درنگ آغاز گردد».

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : مقالات مشایی

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان