Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: باهمکاری اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی گیلان این منطقه موفق به صدور و تمدید کارت بازرگانی در گستره ملی شده است.

ˈسعید رحیمی ˈ روز شنبه در نشستی با اشاره به صدور 86 کارت بازرگانی ملی در منطقه اظهار کرد: بر اساس مقرراتی که در زمان حاضر در دست اجراست اعتبار کارت بازرگانی از تاریخ صدور به مدت یک سال بوده و تمدید آن با ارائه مدارک لازم برای مدت یادشده انجام می شود.

وی کارت بازرگانی را سندی به منظور شناسایی و نظام مندی فعالیت های بازرگانان کشور با کاربردهایی نظیر ثبت سفارش و ترخیص کالا، واردات از مناطق آزاد، انجام حق العمل کاری در گمرک ، و صادرات تمامی کالاهای مجاز عنوان کرد.

رحیمی با بیان اینکه مناطق آزاد به منظور تقویت و رشد اقتصاد کشور، تولید و صادرات کالاهای صنعتی داخلی افزایش درآمد عمومی و توسعه فعالیت های اقتصادی ایجاد شده اند، جذب سرمایه گذار را از مهمترین اولویت های مناطق آزاد کشور عنوان و تاکید کرد: مسوولان مناطق باید از هر فرصتی برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه در برخی مناطق آزاد کشورمان زیرساخت های لازم برای جذب سرمایه گذاران و بازرگانان تکمیل نشده خاطرنشان کرد: مناطق می توانند با مشوق های مناسب انگیزه های لازم برای حضور سرمایه گذاران در مناطق آزاد را ایجاد کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی خاطرنشان کرد: کارت بازرگانی و تسهیلاتی که در ازای دریافت این کارت به سرمایه گذاران و بازرگانان داده می شود، از فرصت ها و مشوق های مناسب برای جذب سرمایه گذار است.

رحیمی با قدردانی از حسن همکاری رییس و کارکنان اتاق بازرگانی گیلان در فعال سازی این ظرفیت قانونی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی فعال در منطقه آزاد انزلی افزود: حضور مشترک در نمایشگاه های بین المللی و اختصاصی در کشورهای حاشیه دریای خزر و قفقاز به همراه فراهم کردن شرایط مذاکره با سرمایه گذاران خارجی گیلان از دیگر همکاری های مشترک دو طرف است که موجب فعال سازی ظرفیت های بازرگانی-تجاری منطقه برای فعالان اقتصادی داخلی و خارجی شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی یادآور شد: دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی گیلان در منطقه آزاد انزلی به منظور گسترش همکاری ها و ارائه خدمات سریع تر به بازرگانان مستقر شده و نقش بسزایی در تسهیل فرایند صدور و تمدید کارت بازرگانی داشته است.

کارت بازرگانی مجوزی است که به دارنده آن اعم از شخص حقیقی یا حقوقی اجازه داده می شود به امر تجارت خارجی بپردازد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان