گیلانیان
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
اکتبر 7, 2014 کد خبر : 30319 خبر ها

۲۰میلیارد تومان برای تکمیل کنارگذر انزلی اختصاص یافت

۲۰میلیارد تومان برای تکمیل کنارگذر انزلی  اختصاص یافت

گیلانیان : دکتر نجفی در حاشیه بازدید از طرح های عمرانی وسرمایه گذاری بخش خصوصی بندرانزلی با اشاره به روند کند ساخت کنارگذر این شهرستان گفت :اتمام کنارگذر بندرانزلی با توجه به حجم میلیونها گردشگری که به گیلان سفر میکنند دارای اهمیت ملی است.

وی با بیان اینکه امسال ۲۰میلیارد تومان برای ادامه ساخت کنارگذر اختصاص یافته است گفت :تمام این مبلغ امسال به صورت ۱۰۰درصد تخصیص می یابد وبرای جذب اعتبارات بیشتر وجدید نیز نشستی در وزارت راه وشهرسازی ومعاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی برگزار خواهیم کرد

استاندار گیلان اظهار داشت :با اختصاص ۲۰میلیارد تومان تا پایان سال یک لاین از این مسیر به طول  ۱۶ کیلومتر به بهره برداری میرسد .

دکتر نجفی همچنین در بخش دیگری از سخنانش با اعلام خطر دوباره در مورد وضعیت تالاب بین المللی وارزشمند انزلی گفت : اتفاقی که برای دریاچه ارومیه افتاده در کمین تالاب انزلی است و بارها در جلسات استانی و کشوری به این مسئله پرداخته‌ایم .

وی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست کشور عنایت ویژه‌ای به تالاب انزلی دارد و اداره کل محیط زیست گیلان نیز پیگیر وضعیت تالاب است گفت :نشستهایی بصورت مرتب با محوریت تالاب انزلی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی برگزار میشود.

استاندارگیلان با یادآوری این نکته که انزلی از شهرستان‌های خوب و با ظرفیت بالا در بخش‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری است گفت : در این سفر دلایل توقف سرمایه گذاری برخی از پروژه‌ها بررسی شد تا با رفع نواقص، سرمایه‌گذاری‌های جدید در آن اتفاق بیفتد.

دکتر نجفی  به بازدید از از پارک جنگلی ۱۳ هکتاری طالب آباد و۱۷ هکتاری بی بی حوریه اشاره کرد وگفت :مقرر شد تا معاون عمرانی جلسات ویژه‌ای با کمیسیون ماده ۵ و اعضای آن داشته باشند تا مشکلات مربوط به فضای سبز و زیست‌محیطی این طرح ها  برطرف شود.

دکتر نجفی دراین سفر از تالاب بین المللی بندر انزلی و مصلی بزرگ در حال ساخت این شهرستان بازدید کرد ./منبع : روابط عمومی استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی