Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، استقرار گمرک را بخش اصلی عملیاتی شدن کالای همراه مسافر دانست.

سعید رحیمی صبح امروز در مراسم افتتاحیه استقرار گمرک جمهوری اسلامی به منظور اجرای مصوبه کالای همراه مسافر در مجتمع تجاری ستاره شمال منطقه آزاد انزلی گفت: در برنامه پنجم توسعه که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید دولت باید سیاست کالای همراه با مسافر را در تمام مناطق آزاد یکسان‏سازی می‏کرد.

وی با بیان اینکه عملیاتی شدن این مصوبه یک سال و نیم طول کشید، افزود: در دو ماه پایانی از دولت دهم این مصوبه به مناطق موردنظر ابلاغ شد.

رحیمی، استقرار گمرک را بخش اصلی عملیاتی شدن این مصوبه دانست و گفت: برابر قانون، کالای خروجی باید از گمرک عبور کند که خوشبختانه با هماهنگی اداره‏کل گمرک، این امر محقق شد.

وی با قدردانی از زحمات استاندار گیلان برای عملیاتی شدن این مصوبه تصریح کرد: امروز اصلی‏ترین بحث این پروژه یعنی استقرار گمرک صورت پذیرفت و با درخواست مسئولین گمرک، فاز اول این مصوبه در مجتمع ستاره شمال به عنوان اولین مجتمع حاضر در منطقه آزاد انزلی انتخاب شد.

رحیمی از تمامی فعالان اقتصادی خواست به منظور سرمایه‏گذاری و ثبت سفارش کالا از طریق گمرک منطقه آزاد حضور یابند و کالاهای برند و باکیفیت وارد کنند.

وی با تاکید بر اینکه استان گیلان از پتانسیل بالایی در این زمینه برخوردار است، ابراز امیدواری کرد که  تجار کالاهایی وارد کنند که ارزش خرید داشته باشد./منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان