Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با یادآوری بررسی آخرین وضعیت شیوع بیماری وبا در کشور، گفت: بر اساس گزارش معاون بهداشتی وزارت بهداشت تاکنون 174 نفر در 10 استان کشور به جز تهران به بیماری وبا مبتلا شده اند.

محمدحسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در مورد دستور کار امروز(سه شنبه 2 مهر) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: بحث بررسی آلودگی هوا در کلانشهرها و شیوع وبا در کشور از جمله مواردی بود که در این کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، در مورد بررسی آلودگی هوا در کلانشهرها، ادامه داد: بررسی این مهم، با حضور مسئولان سازمان حفاظت از محیط زیست، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان استاندارد، شهرداری تهران، وزارت کشور و نیروی انتظامی انجام شد و گزارش جامعی در خصوص وضعیت آلودگی هوا ارایه شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درباره جمع بندی بحث بررسی آلودگی هوا در کمیسیون بهداشت و درمان، تصریح کرد: با توجه به اینکه عمده مشکلات آلودگی هوا به بحث خودرو و ریزگردها می پردازد بنابراین قرار شد سازمان حفاظت از محیط زیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت در مدت 10 الی 15 روز آینده گزارش جامعی از وضعیت آلودگی هوا را ارایه کنند.

قربانی، با یادآوری بررسی شیوع بیماری وبا در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: معاون بهداشتی وزارت بهداشت با حضور در این کمیسیون در خصوص آخرین وضعیت شیوع این بیماری و کنترل آن در کشور گزارشی را ارایه کرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمونه ای از بیماری وبا در تهران مشاهده نشده است،  گفت: بر اساس گزارش معاون بهداشتی وزارت بهداشت تاکنون 174 نفر در 10 استان کشور به بیماری وبا دچار شده اند که متاسفانه ورود کارگران افغانی و پاکستانی در کشور علت اصلی این بیماری شناخته شد./

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان