Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : وقتی قرار شد استاندار اخلاقی استان جایش را به همکار اسبقش بدهد به مصداق " من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق " لازم دیده شد به طریقی در حد بضاعت و رسالت از زحمات ایشان تشکر شود .

ظریفی که از نیت مطلع شده بود توصیه کرد اگر قصد چنین کاری مسجل است برای جلوگیری از هر گونه تعبیر و تفسیر قبل از تودیع ، و به تعبیر وزیر کشور (جلسه تقدیر) جایز ایز است که بعد از آن ممکن است موجب تکدر خاطر و تعابیر و تفاسیر ناصواب شود ولی چه سود که آن مجال نه میل نوشتن بود و نه این زمان طاقت نادیده گرفتن .

به قول آن معلم جوان : اگر چه کار برای رضای خدا تشکر ندارد ولی باید سپاسگزاری کرد تا گسترش پیدا کند و فراگیر شود ، از این رو با قبول تبعات عمل بیش از این تاخیر جایز دیده نشد ،

زیرا هاشم نیاء ، علیرغم نیش و کنایه برخی از مومنین ( ! ) که خود نیز در سخنرانیش از سر درد به آنان اشاره کرد ، در این مدت کوتاه زحمات زیادی را تحمل کرد و به تعبیر بعضی ها به جای خوردن ده قرص در روز ! و استراحت در منزل و بستری در بیمارستان ! و غیره ! بزرگترین هنرش این بود از یک سو استان را آرام نگهدارد و از سوی دیگر با حضور عالمانه در مجالس و محافل علمی و برنامه ریزی موجبات تحسین خبرگان فن را فراهم نموده و در عمل برای فرهیختگان استان آبرو خریداری نماید .

وی در مدت کوتاه مدیریت با به رخ کشیدن توان مدیریتی خود در عمل به تمام شبهه افکنی های مخالفان پاسخ داد و سرانجام نیز بدون توسل به این و آن برای بقا ، مقتدرانه و از سر رضا و تسلیم و ولایت پذیری مسئولیتش را به اهلش واگذار نمود .

در یک کلام تقدیر از هاشم نیا هم به شخصیت و هم شانیت ، به تعبیر خودش ، تقدیر از خوبی ها است و امید است خلفش نیز تالی تلو او باشد .

تصور می رود برای تقدیر از این مدیر اخلاق و سیاست و عارف سخنان عارفانه و حکیمانه خود وی کلام جامعی باشد که با رسائی تمام و تعابیر و تحلیل بدیع و زیبا نقشه راه عاشقی را برای عاشقان ولایت ترسیم می کند .

از این رو ضمن آروی توفیق خدمت به همه هاشم نیاء ها متن کامل سخنان کیهان هاشم نیاء در پی می آید :

××××

بسم الله الرحمن الرحیم . خاطر شریف دوستان اگر باشد، عزیزانی که در معارفه من حاضر بودند عرض کردم: اگر من مردم برای مردم کاری کردم، اگر زنده بودم، خواستم از این جا بروم، پس کاری نکردم. اقتضا و شواهد حی و حاضر جسمی در محضر شما هستم بنابراین نمی توانم از عملکردم صحبت کنم. کاری نکردم اگر کاری می کردم می بایست برای مردم می مردم.

من آن جا از زبان مولانا عرض کردم، عاشقی به معشوق رسید، خیلی گفت: من شب ها نخوابیدم ، غصه ها خوردم ، هجرت ها و  هجران ها داشتم ، بدبختی ها کشیدم تا رسیدم. معشوق گفت :

گفت معشوق این همه کردی و لیک                گوش بگشا پهن و اندریاب نیک کآنچه اصل اصل عشق است و ولاست           آن نکردی اینچه کردی فرع هاست گفتش آن عاشق بگو کآن اصل چیست؟           گفت اصلش مردن است و نیستی است تو همه کردی، نمردی، زنده یی                   هین بمیر ار یار جان بازنده یی

تقدیر و تشکر دارم اولا از مردم فهیم و فرهیخته استان ، از نماینده معزز بزرگوار ، مفسر قرآن ، دانشمند ، همراه ، عاقل ، دلسوز استان مان حضرت آیت الله قربانی ، از نمایندگان گرامی ، نمایندگانی که به نظر من مجموعه متحد و یکپارچه ای هستند که در کمتر دوره ای داشتیم .

نمی گویم که مورد شناسی بکنیم بلکه برویم  از بام نگاه بکنیم چنین خواهیم دید. نعمتی است که بر ما هست . از مدیران استان مان کسانی که با کم پولی ، بعضا بی پولی کار کردند و زحمت کشیدند و استان را با آرامش اداره کردند . نبود ها و کمبود ها را با تلاش خودشان جبران کردند . فرمانداران عزیزمان که هر وقت نقصی بود بر ذمه آن ها می گذاشتیم و هر وقت قوت و فعلی بود هر کس به نام خود می زد .

جناب وزیر ! از مظلوم ترین مدیران ما فرمانداران و بخش داران ما هستند . در گرما و سرما نمایندگان رسانه ها همیشه بودند ، الان هم در هجرت بر بام هستند و نظاره گر ما هستند . همیشه  همراه  بودند بدون توقع . حقیقتا بدون توقع . ما بعد از تهران بیشترین نمایندگان رسانه ها را داریم . حدود 150 رسانه ، حدود 70 سرپرستی ، همه  خبرگزاری ها این جا هستند . 1400 سایت فعال خبری تحلیلی داریم . این خود یک نقطه قوتی است برای استان . ضمنا این که همیشه زیر نظر هستیم . همراهی رسانه ملی همیشه در همه مقاطع  بود و اشاره ای می خواهد همکاران مظلومم در استانداری . من زمانی که معاون بودم بیشتر بهشان رسیدم تا زمانی که استاندار بودم .

وقتی که شب عاشقی به ما رسید ، در هر صورت چیزی بود که در سال گذشته حدود 29 درصد تخصیص گرفتم امسال نیز تا هفته پیش سه درصد تخصیص داشتم .

×‍ اعتبارات استانی :

من در زمان مهندس قهرمانی معاون برنامه ریزی که بودم یکبار آخر سال 84/5 درصد تخصیص گرفتم ، ایشان به من گفت : هاشم نیا ! من 15.5 درصد باقیمانده را از تو می گیرم . در دو سال گذشته به یک سوم آن یک سال نرسیدم . در هر حال صورتمان را با سیلی سرخ کردیم و  احساس ضعف نکردیم و مهم تر از این بود که مدیران ما تحمل کردند . نمایندگان عزیز ما کمک کردند .

تشکر می کنم از روحانیت معظم از ائمه محترم جمعه و جماعت مان . باور بفرمایید من نه در شرایطی هستم و نه در خصوصیات من هست که بیایم حسن افراد را بلانسبت بگویم بلکه نسبت دارد. ائمه جمعه کمک مان بودند . نیروهای انتظامی و نظامی و اعضای  محترم شورای نظارتی و شورای تامین، کمسیون های مختلف ، از همه این ها تشکر می کنم.

در کنار این ها من از همسر عزیزم تشکر می کنم.. من وقتی که آمدم ، ایشان مثل خود من با استانداری من موافقت نداشتند ، و با زود رفتن و دیر آمدن من ساختند ولی یک روز به ایشان عرض کردم برای یک سال مرا وقف نظام  کن. گفت : مثل همیشه تو را وقف کردم و آن وقف را به معنای کلمه داشتند .

از دولت دهم و آقای احمدی نژاد تشکر می کنم که به من اعتماد کردند . از جناب آقای مهندس نجار تشکر می کنم  قبولم کردند . هیچ کس این ریسک را نمی کند. من 32 سال روی چرخ هستم . بیست سالم بود که روی ویلچر نشستم . هیچ وقت احساس ضعف نکردم . کسانی که می خواهند،  فقط یک بار امتحان بکنند و یک ساعت یک جا بنشینند و تکان نخورند . خداوند کمک کرد و این بزرگواران هم لطف کردند اعتماد کردند .

از وزیر محترم کشور – رحمانی فضلی -  استاد ارجمندم همیشه من از ایشان ادب و دانش یاد گرفتم ، از ایشان تشکر می کنم، یک نیروی خوب ، وارسته ، گیلان آشنا را انتخاب کردند . این خودش یک آرامش بزرگی است برای استان و همینطور نویدی است برای توسعه استان . طبیعتا به حکم یک سرباز ، نه به حکم ابلاغ بلکه به حکم اخلاق همیشه در خدمتشان خواهم بود  . همیشه در کنارشان خواهم بود و حتما هم باید کمک کرد.

× از مدیران خود حمایت کنیم :

ما هر کسی را بگذاریم می شود تصور کرد او نقصی دارد . نه تنها تصور بلکه به تحقیق گفت که او نقصی دارد . وقتی او مسئولیت می پذیرد ما نمی توانیم بگوییم در یک خانه با برادرم ، خواهرم مخالفم ، بزنم شیشه را بشکنم که در این صورت خودم باید شب را در سرما و گرما بخوابم .

ما اگر بیاییم بگوییم خداوند فرموده لو تکاشفتم لا تدافعتم شما مصداقش هستید ، من هم مصداقش هستم ، دکتر نجفی هم مصداقش هستند . اگر خدا باز کند که ما چی هستیم ، مرده مان را از روی زمین بر نمی دارند . پس چرا دنبال این باشیم که کی چه نقصی دارد . قرار است یک  باری را برداریم هر کسی گوشه ای از آن را بگیرد حملش کند. اگر می دانیم که کسی نقصی دارد آن را بپوشانیم .

در سایت ها مطرح نکنیم . بزرگش نکنیم . آبرو نبریم . خدا اگر پرده را از روی تویی که داری آبرو می بری بردارد مرده ات را از روی زمین بر نمی دارند . حدیث قدسی است ، نقل و تحلیل هاشم نیا نیست . کمک کنیم .

اگر ما نظام را قبول داریم اعضای نظام را باید بپذیریم .

اگر خودمان را دوست داریم یک چشممان را در نمی آوریم ، یک دستمان را قطع نمی کنیم .حتی یک بند انگشتمان را نمی زنیم . ناخن مان را حتی خون نمی آوریم .

چطور می شود که اعضای نظام را باید بزنیم . مگر می شود بر سر (شاخ) نشست و (بن) برید – یکی بر سر شاخ و بن می برید -

آقای دکتر رحمانی ! ما این جا به صورت هوایی شاید بیشتر از 150 تا 200 متر از خانه میرزا کوچک فاصله نداریم ؛ ما جسما از خانه آیت الله بهجت فاصله ای نداریم، نمی دانم من و امثال من روحا چقدر از ایشان دوریم . به همین 150 متر روحمان را به آن میرزای بزرگوار نمی رسانیم .

میرزا فرمود : تا زمانی که ما دور هم هستیم ، با هم نزاع داریم ، تا یک نفر از میان ما رفت تقدیسش می کنیم ؛ مرده پرست هستیم ! این کلام میرزا است . چه کشید این مرد !

تا زمانی که کنار هم هستیم حمایت از هم بکنیم . چهار چرخی را که خودمان هم سوار آنیم یک چرخش را در نیاریم .

× کربلا می توانست پدید نیاید :

به ولای علی، والله ، بالله ، تالله ؛ شما می دانید این قسم اسماء جلاله است که در صداقت محض هم مکروه هست ، من دفاعم از نماینده ولی فقیه دفاع از شخص نیست ، گرچه شخصیت هم شخصیت بزرگ و وارسته ای است .

من اعتقادم این است که اگر دور مسلم بن عقیل می ایستادند ، نه این که می جنگیدند ، کسانی که در کوفه بودند اگر در اطراف مسلم می ماندند و پراکنده نمی شدند ، کربلا اتفاق نمی افتاد .

نمی شود گفت که نماینده ولی فقیه ، نماینده ولی فقیه است ، من هم ذوب در ولایت هستم . اما به هر بهانه ای چون آن نماینده ولی فقیه را قبول ندارد بیاید تا نماینده ولی فقیه را بزند ؛ نمی تواند .

روزی می رسد که امام حسین (ع) به نماینده ولی فقیه زمان می گوید : برو و یاران مرا آماده کن . مسلم گفت : هل من ناصر ؟ جوابی نشنید . چند صباحی طول نکشید که امام فرمود : هل من ناصر . کسی دورش نبود . بنابراین دور رهبرمان جمع شویم . به جسم دوریم دور نماینده اش جمع شویم . اگر شخصیت را قبول نداریم شانیت را قبول داشته باشیم ؛ شخصیت هم شخصیت وارسته ای است ، مثال زدنی است ، در کنارش باشیم .

اگر باهم باشیم استان گیلان نیازی به منابع بیرونی ندارد . قطعا و یقینا به بهترین موقعیت خواهد رسید .

من فقط چند جمله را عرض می کنم ، به روز رسانی اطلاعات است . جناب دکتر نجفی اطلاعات خوبی دارند . ما اگر با هم باشیم راه آهن در چند قدمی ما است ، 90 درصد پیشرفت دارد ؛ به جای این که راه آهن میانه به اردبیل ساخته شود راه آهن قزوین به رشت و رشت به آستارا ساخته می شود .

× چرا 11 کیلومتر از اتوبان رشت قزوین باقیماند

 اگر ما با هم باشیم تنها بزرگراه کشور 11 کیلومترش رها نمی شود . در بین چند ده هزار کیلومتر بزرگراهی که در کشور داریم یکی را پیدا نمی کنیدکه 11 کیلومترش را رها کرده باشند . تا دهانه ورودی منجیل دو ساعته بیاییم و از ورودی منجیل تا خروجی رودبار ، این 11 کیلومتر را سه ساعته طی بکنیم ! ما برویم اول آن را درست بکنیم . متحد باشیم .

یک زمانی نماینده رودبار گفت : من کفن می پوشم ، نمی گذارم این راه – 11 کیلومتر منجیل تا رودبار - تونل بشود ، الان این اتفاقی را داریم . این استان مسیر کریدور شمال جنوب است .

× وضعیت پروژه های عمرانی استان :

سایت نفتی ما را می توانیم با یک یا علی بسازیم . نفت در حوضه ایران است ، سایت 300 هکتاری آماده است می توانیم بسازیم . 1300 واحد صنعتی داریم که می تواند افتتاح شود و 20 هزار شغل در آن هست می توانیم این را افتتاح بکنیم .

ساحل فقط یک ساحل برای امر به معروف و نهی ازمنکر و گرفتن یک آستین کوتاه نیست بلکه محلی است که 15 میلیون نفری که وارد استان می شوند می آیند یک سری هم به آن جا می زنند ، کمی به آن جا برسیم . سالی 15 میلیارد تومان خرج میکردیم آشغال جمع می کردیم . امسال یک میلیارد و دویست میلیون تومان خرج کردیم 300 کیلومتر را پوشش دادیم . می شود هم هزینه را کم کرد وهم بهره برداری را زیاد کرد .

چه کسی می گوید استان گیلان 14 هزار کیلومتر است . چرا ما یک تالاب کوچک و یک آب بندان کوچک را جز سرزمین اصلی می دانیم ولی دریای به این وسعت را جز سرزمین اصلی خود نمی دانیم ؛ ما تا  عمق 180 کیلومتر از فاصله ساحل تا داخل دریا جز سرزمین ما است . ما از هر متر مربع دریا می توانیم به اندازه ده متر خاک بهره برداری کنیم . با هم باشیم می توانیم .

ما اولین قفس پرورش ماهی را زدیم ، برداشت هم کردیم . استان های دیگر هم از ما الگو گرفتند . روس ها گفتند کمک کنید ما هم بزنیم ، چون عمق آب آن ها کمتر است . این افتخار گیلانی بود . آقای سعیدی الان ماهی خاویاری ما چند کیلوی شده ؟ بله؛ الان 8 کیلو شده . این را اولین بار در دریای خزر ما داریم انجام می دهیم .

چرا تالاب انزلی ما 22 کیلومتر مربع است 22000 هکتار است . ما ازش آبی را که می توانیم ماهی در آن پرورش بدهیم استفاده نمی کنیم و در آن فقط آشغال می ریزیم

ما اولین مزرعه پرورش ماهی را زدیم . من استدعا کردم اگر بشود بعد  ازظهر بتوانید سری به آن بزنید خوب است. ثروتی است که هر هکتارش را اگر به افراد بدهیم زندگی اش را می توانید تامین کند .

ما در 12 مزرعه پرورش ماهیان خاویاری داریم . امسال از ایران 400 کیلو خاویار صادر شده که 350 کیلوش از ساحل است نه دریا . آب دریا را در تالش پمپاژ می کنیم در استخر ها . ماهی خاویاری ولگا را ، الان ست مادر را پرورش دادیم و می توانیم ازش استفاده کنیم .

ما 50 هزار هکتار مزرعه زراعت چوب داریم . هیچ جای کشور این را نداریم . 90 درصد این چوب کارخانه های کاغذ سازی سایر استان ها را دارد تامین می کند .

10 کارخانه نئوپان سازی ، ام دی اف سازی در دست اجرا داریم . بزرگترین کارخانه های ام دی اف سازی ما است . یکی اش در حال افتتاح است .

5 طرح ما نزدیک افتتاح است . فومنات و لوشان در حال افتتاح هستند . تقریبا ساخت کامل شده اند . ما می توانیم این کارها را انجام بدهیم .

ما تنها استانی هستیم که وسعت جنگل های ما کاهش نیافته ولی هر کسی وارد این جنگل ها شود ما کمتر بهش بها می دهیم گرچه مدیران محترم منابع طبیعی کمک کرده اند که ما بتوانیم از آن فضا ها هم استفاده بکنیم .

23 هکتار گلخانه داریم فقط یک سرمایه دار آمده دارد 58 هکتار به آن اضافه می کند . این امکان پذیر هست . ما می توانیم این کار را انجام بدهیم .

چای برای اولین بار در فرمایشات برادرم آقای ندیمی هم بود ، ما کل یارانه ای که امسال می بایست به چای می دادیم 25 میلیارد تومان ، همه اش را در فرودین ماه دریافت کردیم . اولین بار یارانه چای سال بعد را هم امسال تخصیص گرفتیم ، داریم دریافت می کنیم . ولی با مکانیزمی باید داده بشود که سال اینده ،این اولین بار است که چای را داریم این طرف سال تصفیه می کنیم . منتی نیست . این تلاش آقای دکتر نوبخت که نعمتی است برای ما . از این فرصت استفاده کنیم .

از زمانی یک فردی که اسمش رانمی برم ، او در تاسیس سازمان مدیریت بودند . بگذارید انقلابی در استان بشود ، بهانه ندهیم ، کمک کنیم دکتر نوبخت را ، می تواند حقوق حقه گیلان را بدهد . کریدور شمال جنوب را می خواهیم ، ما راه را می خواهیم ، ما چیز دیگری نمی خواهیم .

جناب آقای دکتر ! من مهندس ... را این جا دیدم . ما تنها استانی هستیم که دولت می خواست دولت الکترونیک را در گیلان تاسیس کند ، قطعا بیشتر از 200 میلیارد میخواهد تا دولت الکترونیک در گیلان پیاده شود . سرمایه گذار بخش خصوصی الان امده به مدیریت این بزرگوار دولت الکترونیک را در گیلان پیاده می کند به ازای هر پالس سرویسش خدمات می گیرد .

ما 15 میلیارد متر مکعب نزولات آسمانی داریم . حدود 5 میلیارد متر مکعب تبخیر می شود ؛ 10 میلیارد متر مکعب بقیه به دریا می رود ؛ می توانیم 5 میلیارد متر مکعب آن را ذخیره کنیم . اگر نجنبیم دیر خواهد شد .

15000 هکتار مجوز باغ زیتون گرفته شد . الان 1000 هکتارش آماده افتتاح است که بنا  بر این بود که در سفر شما این پروژه افتتاح بشود ولی دکتر نجفی ، نائب مناب شما این کار را می کنند . ما برای تقریبا 15000 هکتار باغات زیتون مجوز برداشت آب گرفته ایم . چون باغات زیتون آب میخواهند فقط نیاز به نهاده نیست.

ما منطقه آزاد را داریم . منطقه ویژه لاهیجان و آستانه راداریم . بنادر انزلی و آستارا را افتتاح شده داریم . بندر های مربوط به تالش در کنارش ، یک پایگاه مهم دریایی ساخت کشتی را ما آن جا داریم . پره سر ما الان می تواند مسافر را بپذیرد . خطوط مسافری ما الان در منطقه آزاد کاسپین ساخته می شود . الان پیشرفت دارد . بندر کیاشهر ما الان مطالعاتش انجام شده ؛ بندر چمخاله ما الان دارد ساخته می شود . این ها ظرفیت هایی است که ما الان داریم .

من چهار تا پیشنهاد عرض می کنم که واقعا نیاز داریم . ما نمی توانیم سند حوزه آبخیز را تامین نکنیم . ما آبخور پایین هستیم . تا امروز حدود 50 سد کوچک ساختیم ، 164 سد در حوزه قزل اوزن و شاهرود دارد زده می شود . اگر این ها زده شود یک قطره آب به استان گیلان نمی رسد . ما باید حق آبی خود را در غالب سند جامع حوزه آبخیر ، مدیریت حوزه آبخیز داشته باشیم .

سد آیت الله بهجت ما آماده است امروز می توانید افتتاح بفرمایید ، آبگیری بفرمایید . اولین سد بعد از انقلاب است که ساخته شده است . سد پل رود ما حدود 26-30 درصد پیشرفت داشته است . تخصیص نیست ما الان داریم از طریق اوراق مشارکت انجام می دهیم . سد پلرود ما فاینانس چینی ها شده است، 20 میلیون دلار آن دارد انجام می شود . ان شاءالله این 5 میلیارد متر مکعب می تواند درهمین حوزه ابخیز ما در جلگه جمع شود به شرط این که ما الان این سرمایه گذاری را انجام بدهیم در غیر این صورت نخواهد شد .

محیط طبیعی ما و محیط زیست ما و راه ها و جاده های ما با مازندران و گلستان یکی است، یک راه نداریم . این راه اصفهان به شیراز نیست . ما باید شورای برنامه ریزی منطقه ای را بصورت قانونی دایر کنیم یعنی ما بصورت دوره ای با مشارکت سه استاندار، نمایندگان محترم و دستگاه ذیربط باید این کار را انجام بدهند . سند راهبردی منابع زیست محیطی را و آمایش منطقه ای در همان شورا به تصویب برسد .

× تلاش وحدت در استان :

معمولا عادت ندارم جلسات را احساسی تمام کنم . من تلاش کردم برای وحدت ، تلاش کردم آرامش ایجاد شود ، فکر هم می کنم تا حدودی این اتفاق افتاد . جناب آقای دکتر نجفی هم بدانند که بعضی مواقع افرادی هستند که نان شان در به هم ریختن اوضاع است . آن ها دوست دارند شلوغ شود تا مقاله و سرمقاله بنویسند ، یک جایی چهار پایه بگذارند ، رویش بایستند ، صحبت کنند . آن ها نقشه زخمی کردن افراد را دارند . کاریش نمی توان کرد ، باید با آن ها ساخت ، آن ها هم جزئی از واقعیت های ما هستند .

مرحوم پدرم می کفت : کلاغ به بچه اش می گفت تو تازه داری پرواز کردن را یاد میگیری بگذار به تو توصیه ای بکنم . این جانور دوپا را می بینی ؟ هر وقت دیدی دولا شد ، فرار کن ، چون دارد سنگ بر می دارد تا تو رابزند .

یک روزی این بچه کلاغ آمد خونین و مالین پیش پدرش آمد . گفت چی شد ؟ گفت آن جانور مرا زد . گفت مگر نگفتم تا دولا شد در رو . گفت این نامرد دولا نشد ، قبلا سنگ را در جیبش گذاشته بود .

من بعضی اوقات تا دولا می شدند ، می آمدم در روم خونین و مالین می شدم ، می فهمیدم این سنگ را قبلا در جیبشان گذاشته بودند .

بعضی اوقات هم مشکل مشکل سوءتفاهم است و باید توضیح داد .باید رفت ، باید خبط جناح کرد ، باید تکبر به خرج نداد . برود بنشیند و توضیح بدهد تا به جایی برسد .

یک زمانی می رسد که دیگران وقتی نگاه می کنند ، می گویند بالاخره این فرد خیری در ماندنش نیست یا حداقل دیگران خیر بیشتری دارند و یا ضرری هم در رفتنش نیست یا حداقل ضرر کمتری دارد . آن زمان ها را بپذیریم . آن نوشیدن می اطاعت و ولایت پذیری است .

× پایان کلام من را از خاقانی داشته باشیم :

لب تشنگان جان را سیاره حیاتی                    بل یوسفان دل را از چاه غم نجاتی

هات الصبوح فاشرب مستدرک الفوات               انعم بها صبوحی واجمع بهاشتات

می خواه و دیو دل باش ارچه ملک صفاتی         از سرزنش چه ترسی نه قاضی القضاتی

حفت الیک روحی حتی انحنت قناتی               لاالخیر فی حیاتی لاالضر من مماتی

یا امام زمان !

زین نیم جان که دارم جانان چه خواست گوئی    کرد آنچه خواست با دل از جان چه خواست گوئی

مردم حلالم کنید ! امام زمان دعایم بفرمایید !

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان