Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: متن موافقت نامه ژنو غیرحقوقی است و مشخص نیست چه چیزی را دادیم و چه چیزی را به جایش گرفتیم.

حجت الاسلام حمید رسایی بعدازظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه گیلان موافقت نامه ژنو را دارای سه اشکال عمده دانست و اظهار کرد: متن موافقت نامه ژنو غیرحقوقی است و مشخص نیست چه چیزی را دادیم و چه چیزی را به جایش گرفتیم.

وی با بیان اینکه در مقدمه و پایان متن موافقت نامه ژنو شفاف سازی هسته ای ایران و حق غنی سازی به ما داده نشده است، گفت: ما در ژنو به فهم دشمن مشروعیت دادیم و طبیعی است که آنها اجازه پیشرفت به ما نمی دهند.

رسایی با اشاره به اینکه ما سلاح هسته ای نداریم و بمب اتمی هم نداریم، تصریح کرد: در این صورت ما باید به آنها تضمین بدهیم که نمی خواهیم سلاح اتمی تولید کنیم در حالی که آمریکا خود تولیدکننده سلاح اتمی است و حادثه هیروشیما و ناکازاکی از جمله جنایت های این کشور و استفاده از سلاح هسته ای محسوب می شود.

وی با بیان اینکه خط قرمز ایران در این توافق نامه رعایت نشده است، گفت: دولت یازدهم تمام تمرکز خود را روی سیاست خارجی گذاشته و وزارت خارجه نیز تمام وقت خود را به 1+5 مشغول کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس به تحریم ایران اشاره کرد و یادآور شد: سازمان ملل و تحریم های چند جانبه و تحریم های یک جانبه از جمله تحریم هایی علیه ایران است که در تحریم یک جانبه تنها آمریکا نقش دارد.

رسایی با اشاره به اینکه ایران در بخش هایی تحریم شده است، خاطرنشان کرد: تحریم های بانکی، تحریم های نفتی و تحریم های صنعتی از جمله تحریم های علیه ایران است.

وی به دلایل تحریم ایران اشاره کرد و متذکر شد: بهانه آنها برای تحریم ایران تولید بمب اتم، رعایت نکردن حقوق بشر و حمایت از تروریسم است.

نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید براینکه در مذاکرات ژنو هیچ تحریمی لغو نشده است، گفت: این تحریم ها تعلیق شده و هیچ تحریمی لغو نشده است و تمام تحریم ها بر سر جای خود باقی است و تنها تحریم ها با موضوع هسته ای را 6 ماه تعلیق کردند در واقع مذاکرات ژنو یک پیروزی نبود و ما تانک را دادیم کلت گرفتیم.

رسایی به اظهارات اوباما اشاره کرد و که گفته بود من غنی سازی را قائل نیستم، اظهار کرد: جان کری و اشتون هم همین نظر اوباما را دارند در واقع آنها حق غنی سازی هسته ای 5 درصد را پذیرفتند اما بیشتر از آن را نپذیرفته اند./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان