Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: مبلغ 650 میلیارد تومان تسهیلات برای 450 واحد صنعتی گیلان و معرفی شده در ماه های اخیر از طریق بانک های عامل درنظر گرفته شده است.

علی منتظری عصر امروز در دیدار با فرماندار و نماینده مردم این شهرستان و جمعی از تولید کنندگان و فعالان صنعتی در محل فرمانداری شفت، با اشاره به فعالیت 120 واحد صنعتی شفت اظهار کرد: اکنون 76 طرح صنعتی در شفت در دست اجرا است.

وی وجود بدهی تعداد زیادی از واحدهای تولیدی به بانک های عامل را یکی از مشکلات واحدهای صنعتی دانست و افزود: این امر موجب بروز مشکل در تامین تسهیلات بانکی جدید مورد نیاز آنها می شود.

این مسئول چاره اندیشی در زمینه برطرف مشکلات بانکی واحدهای صنعتی را مورد تأکید قرار داد.

وی ادامه داد: امسال با همت مسئولان مربوطه اعتبارات مناسبی از محل صندوق توسعه ملی برای واحدهای صنعتی استان در نظر گرفته شده است.

به گفته منتظری، مقرر شده مبلغ 650 میلیارد تومان تسهیلات برای 450 واحد معرفی شده در ماه های اخیر از طریق بانک های عامل انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: این امر نیازمند تعامل بانک های عامل در جذب و پرداخت تسهیلات مذکور است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان نیز در نشست مذکور بر لزوم ارائه به موقع تسهیلات بانکی برای تکمیل طرح های نیمه تمام در شهرک صنعتی شفت تأکید کرد.

مجید عباسیان امین اظهار کرد: 70 واحد تولیدی در شهرک صنعتی شفت دارای پروانه بهره برداری هستند و در راستای حمایت از این واحدها استفاده بهینه از اعتبارات صندوق صنایع کوچک در کنار صندوق توسعه ملی می تواند راهگشا باشد.

تعدادی از مدیران واحدهای تولیدی به نمایندگی از فعالان صنعت شفت در نشست مذکور به بیان دیدگاه ها و طرح مشکلات خود پرداختند.

مشکل تأمین نقدینگی، دریافت نکردن کامل تسهیلات برای طرح های نیمه تمام و لزوم تعامل تمام دستگاه های اجرایی مربوطه برای برطرف شدن مشکلات بخش صنعت از مهم ترین دغدغه های مدیران واحدهای تولیدی در نشست مذکور بوده است./منبع : فارس

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان