Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : امام عسکری (ع) وجود مومن را در پنج چیز می داند که یکی از آن پنج مورد زیارت اربعین است و مومن مقید به خواندن این زیارت است .

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در مراسم اربعین حسینی که با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان در مصلای امام خمینی (ره) رشت برگزار شد با بیان این مطلب گفت :

“در فرازی از این زیارت زایر خطاب به خدای متعال در وصف سید و سالار شهیدان عرض می نماید وجود مبارک ابا عبدالله الحسین (ع) خون قلبش را نثار کرد که بندگان ترا از سرگردانی و گمراهی نجات دهد” .

 وی ضمن تشریح خون قلب و تفاوت آن با خون شاهرگ گفت : حسین (ع) آمد تا با نثار آخرین قطره خون خود راه های جهالت را به انسان نشان دهد و با عمل خود بصیرت و دشمن شناسی را برای انسان معنا کند زیرا جهل اختصاص به آن زمان نداشت و ندارد که جهل زمان ما مدرن است .

ذوالنور گفت : امروز برده داری مدرن ، بهره کشی و استثمار و استعمار مدرن و دوری از خدا را داریم و اگر بشر توانست برخی تصرفات فیزیکی داشته باشد معنیش علم نیست و با جهالت های زیادی مواجه هست .

وی با اشاره به جریان هابیل و قابیل بعنوان یک اتفاق نادر ابتدای تاریخ افزود : از ابتدای تاریخ تا کنون دو جبهه بیشتر وجود نداشت ، یکی جبهه حق و دیگری جبهه باطل زیرا تفاوتی در جبهه بدر و احد پیغمبر و جبهه صفین و کربلا وجود ندارد بنابراین در مسیر جق و باطل مسیر حد وسط و ممتنعی وجود ندارد .

وی با بیان اینکه اعتدال در حق و باطل وجود ندارد ، گفت : در معامله با آنهائی که دشنه شان در قلب انقلاب و نظام  و ارزش های ما کار کرده اعتدال معنی ندارد ؛ یا باید در جبهه حق بود یا در جبهه باطل .

 ذوالنور با بیان اینکه اگر بحث اعتدال مطرح می شود در افراط و تفریط و رفتار و گفتار است و در حق و باطل نیست، تصریح کرد: در جبهه انقلاب و ضد انقلاب، اسلام و کفر، هنجار و ناهنجاری و همچنین ارزش و ضد ارزش حد وسط معنا ندارد.

وی افزود : پشت سر حضرت امیر و حضرت اباعبدالله (ع) کسانی بودند ولی مسیرشان با فریب کج شد چون فریب عملیات روانی دشمن را خوردند و به طمع لقمه چرب و مقام از مسیر حق منحرف شدند و این اتفاق هر روز در زندگی ما هم رخ می دهد .

وی ادامه داد : ممکن است امروز بعضی از ما ها به مذاکرات ژنو دلخوش کرده باشیم که چه می شود ! باید توجه داشته باشیم جبهه مقابل ما جبهه باطل است و هیچوقت خیر ما را نمی خواهد .

وی ادامه داد : اینکه مقام معظم رهبری فرمود آمریکائی ها غیر قابل اعتماد، خود برتر بین و عهد شکن هستند این فرموده کاملا ثابت شد.

وی گفت : زمانی که آمریکائی ها می خواستند صدام را در عراق ساقط کنند سران معارضه عراق را به آمریکا بردند تا نشست هماهنگی برگزار نمایند که یکی از سران معارض از مقام امنیتی امریکائی پرسیده بود وجود صدام حفظ بالانش قدرت در منطقه است ؛ در صورت از بین بردن صدام با قدرت رو به رشد جمهوری اسلامی ایران در منطقه چه می کنید ؟

وی ادامه داد : مقام امنیتی گفت ما برای جمهوری اسلامی ده ها پرونده ساختیم که هر بار هر کدامش را روی میز بگذاریم سال های سال می توانیم جلوی پیشرفت جمهوری اسلامی را بگیریم .

وی ادامه داد : لذا می بینید وزارت خزانه داری آمریکا بعد از مذاکرات ژنو با بی شرمی تمام تحریم های جدیدی را علیه ما اعمال می کند و خانم وندی شرمن ، رئیس تیم مذاکره کننده آمریکائی به کنگره آمریکا رهنمود می دهد که لازم نیست تحریم با عنوان هسته ای باشد بلکه می توانید با عنوان حقوق بشر اعمال تحریم کنید .

ذوالنور گفت : در راهپیمائی عظیم شیعیان به طرف کربلا شما پرچم های کشورهای متعدد جهان را می بیند و این نشانه توجه دنیا به اسلام است که غرب نمی تواند آن را ببیند .

وی با تاکید به اینکه تنها پرچم برافراشته حاکمیت دین در دنیا پرچم نظام جمهوری اسلامی ایران است یادآور شد: دشمن می خواهد دین ما را بگیرد .

وی به صدور بیانیه نقض حقوق بشر از ابتدای انقلاب اسلامی علیه ایران اشاره کرد و گفت: اولین مسئله حقوق بشر در ایران زن است و اولین مسئله زن نیز حجاب است بنابراین مشکل آمریکا تنها غنی سازی هسته ای ایران نیست او در تلاش است دین مردم را بگیرد .

وی ادامه داد : آمریکائی ها قبل از فتنه ۸۸ نامه فدایت شوم برای رهبر انقلاب و رئیس جمهور می نوشتند که شما بطریقی با ما کنار بیایید وقتی فتنه را به وجود آوردند ، مملکت را شقه شقه کردند و به دشمن پالس دادند که شما سر پل و جا پا دارید این قضیه صورت دیگری پیدا کرد .

وی ادامه داد : بعضی ها از آمدن هیأت اروپائی به ایران خیلی خوشحالند بعضی هم به گردن این و برخی به گردن آن می اندازند ؛ آنها آمدند جایزه ساخاروف که بعد از نوبل بزرگترین جایزه دنیا است و حدود ۴۰۰ میلیون تومان ارزش دارد تقدیم هر یک از بازداشت شدگان فتنه کردند و به ریش ما در حاکمیت جمهوری اسلامی خندیدند که به دعوت پارلمانی آمدیم چون سه سال قبل پیش شرط می گذاشتیم تا با بازداشتی های فتنه ملاقات کنیم ، حالا آمدیم ، رفتیم ، دیدن هم کردیم .

وی با طرح این سوال که آیا آنها می آیند به درد مردم برسند یا اهداف خودشان را پیش ببرند ، گفت : البته این به این معنی نیست که ما باید باب مذاکره را ببندیم ، اصل حرکت را مقام معظم رهبری تایید کرد ، منتهی فرمودند نرمش قهرمانانه .

ذوالنور گفت : ما در عهد شکنی و مزور بودن آنان تردیدی نداریم منتهی آنچه باید مد نظر دیپلمات های ما باشد منافع و مصالح نظام ما است بنابراین باید به رفت و آمد این دیپلمات ها توجه داشته باشیم، آنها می آیند امتیاز بگیرند؛ حداقلش این است بده بستان امتیازها باید برابر باشد.

وی افزود : در این دیپلماسی باید حق غنی سازی هسته ای ما را به اینها بقبولانیم ، این حقی است که ان پی تی به ما داده است و اگر می گویند به ما اعتماد ندارند، دروغ می گویند چون می دانند انرژی هسته ای ما صلح آمیز است .

وی بر منافع و عزت ملی کشور تاکید کرد و گفت : سربلندی مردم و رسیدن به اهداف باید در نرمش قهرمانانه مدنظر باشد.

ذوالنور، مذاکرات هسته ای را به جهت کثرت هیئت ها مذاکره کننده مقابله نفس گیر توصیف کرد و افزود: حذف تحریم های ظالمانه با حفظ غنی سازی هسته ای در مذاکرات باید مد نظر باشد.

وی، بصیرت را از اهداف جانفشانی امام حسین (ع) دانست و خاطرنشان کرد: دشمن شناسی باید به روز باشد و مناسب با موضوع ها در مسیر حرکت کنیم.

ذوالنور با اشاره به اینکه دنیا امروز متاثر از قیام امام حسین (ع) است، یادآور شد: امروز دنیا دو قطبی است ؛ یک قطب اسلام ناب ، بیداری اسلامی با محوریت تاثیر پذیری اهلبیت و یک طرف جبهه سکولاریسم و دین ستیزی است که امروز این تقابل وجود دارد و نمی توانند جلوی تاثیر فرهنگ اهلبیت را بگیرند .

وی ادامه داد : بنیانگذار نهادینه سازی فرهنگ اهلبیت امام سجاد و زینب کبری بوده اند که منزل به منزل حقانیت قیام امام حسین و مظلومیت اهلبیت را به گوش دنیا رساندند که قیام های متعددی را در پی داشته است .

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 1 وقف

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان