Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : یکی از نیازهای مهم جوانان برای رسیدن به پیشرفت و موفقیت در کارها، برخورداری از اعتماد به نفس و افکار مثبت، در تمام مراحل زندگی است. اگر مایلید به خواسته های واقعی خود دست یابید، باید اعتماد به نفس خود را از طریق نیروی اندیشه، تقویت کنید و آن را به «سبک زندگی» خویش تبدیل نمایید.

ساختن آیندهMoh

به عبارت دیگر، شما می توانید با قدرت فکری، آینده ی خود را بسازید. گاهی اگر در برابر دیگران، احساس حقارت می کنید علت آن است که افکارتان منفی است و خود را بسیار معمولی پنداشته و دست کم می گیرید. متاسفانه بر اثر گذشت زمان و تلقین های دیگران، به تدریج صفت «خود کوچک بینی» در درون شما رشد نموده و بر مشکلات شخصیتی تان افزوده است.

تمرکز فکر  

به عنوان مثال، اگر واقعا مایلید یک وکیل برجسته شوید، باید همیشه چنین تصور کنید که به یقین، با تلاش و کوششی که خواهید کرد، در آینده نه چندان دور به چنان جایگاهی می رسید. با این روش، شما می توانید کلیه مسایل خود را حل کرده و به آرزوهایتان نیز جامه عمل بپوشانید.

برای موفقیت در هر کاری، باید توانایی انجام آن را داشته باشید. اما دو عنصر «قابلیت» و «توانایی»، به تنهایی کافی نیستند.  به موازات توانایی، باید اصرار و استقامت، تمرکز فکر نیز داشت.

سرسختی

ترکیب این سه عامل ــ اصرار، استقامت و تمرکز فکر ــ  را «سرسختی» می نامند. هر کار و فعالیتی، ممکن است شکست و مشکلات به همراه داشته باشد. سرسختی یعنی توانایی مقابله با مصائب، و شانه خالی نکردن در مواقع شکست. حتی کارهای بسیار خلاق شما هم ممکن است ناکامی و شکست در پی داشته باشد. اما موضوع  مهم این است که باید مصمم باشید و بتوانید کارتان را ــ هر چه که هست ــ به اتمام برسانید. هیچ چیز، غیرممکن نیست. تنها عدم سرسختی شما است که کار را ناتمام می گذارد.

کشف ممکن ها

همه شما، باید اعتقاد و اعتماد کامل به کاری که می خواهید انجام دهید داشته باشید. هیچ چیز برای شما غیرممکن نخواهد بود. امکانات، گرداگرد شما پراکنده اند، البته به همان اندازه مشکلات و موانع نیز وجود دارند. این بستگی به شما دارد که «ممکن ها» را کشف کرده و به مرحله «موفقیت» برسانید.

دنیا، دروازه های خود را به روی افرادی می گشاید که «مثبت عمل می کنند»، «اعتماد به نفس

و اعتقاد دارند»، و «زندگی را با تمام توانایی و نیرو، به مبارزه می طلبند».

تمام چیزهایی را امروزه در اختیار داریم، زمانی مردم آن ها را غیرممکن می پنداشتند. اگر چنین طرز تفکری همچنان ادامه می یافت، اکنون از داشتن نیروی هسته ای، انواع داروها، هواپیماهای فوق مدرن، رایانه و چیزهای بیشمار دیگر که هم اکنون در نظر ما، عادی تلقی می شوند، محروم می ماندیم.

اینک غیرممکن ها ممکن گردیده، چون عده ای به افکار و اندیشه های خود اعتقاد و ایمان کامل داشته و دارند. اینان همان افراد و رهروان شان، کسانی هستند که تاریخ را شکل داده و رقم  می زنند. اما افراد منفی و کوته فکر و کسانی که به سادگی تسلیم اوضاع می شوند، هرگز توفیقی کسب نخواهند کرد و درهای زندگی به رویتان بسته خواهد شد.

غفلت از قدرت نهفته

این افراد با این که دارای توانایی های لازم جهت شکوفا کردن فعالیت هایشان هستند، بی توجه به این نکته، شیوه ابتدایی ساده زندگی را در پیش می گیرند. هیچ دردی بالاتر و فرساینده تر از این نیست که فرد یا استعدادی که قابلیت تبدیل شدن به یک عنصر مفید جامعه را دارد، غافل از این قدرت نهفته، در گوشه عزلت بنشیند و زاری کند که چرا مثلا استعداد تعمیرکار ماشین شدن را ندارد.

شما باید توجه داشته باشید که در گوشه ای نشستن و احساس حقارت و ناتوانی کردن، در واقع خیانت به خالق آدمی ــ پروردگار متعال ــ است. من معتقدم که مردم هر کدام با توانایی های شگرفی به دنیا آمده و برای این خلق شده اند تا از این قابلیت ها در حد کمال استفاده برند. عدم بکارگیری این قابلیت ها و توانایی ها نه فقط برای شخص، زیان آور است بلکه برای جامعه  نیز یک ضایعه محسوب می شود.

خطر زیاده روی

هیچگاه خود را ناتوان فرض نکنید. البته زیاده روی و مبالغه در باره توانایی خود، خطر بزرگی است که باید در باره آن با احتیاط  فراوان رفتار کرد. اما هیچ چیز ننگین تر از این نیست که خود را سطح پایین بگیرید.

اعتماد به خود

مهم این نیست که که چه حرفه ای را در آینده انتخاب می کنید و چه کاره می شوید؟. مهم این است که به خود اعتماد و ایمان داشته باشید و آنچه خواست شما است در ضمیر باطن خویش جای دهید. آن وقت چنانچه واقعا بخواهید، یقینا موفق می شوید. فراموشتان نشود که هر چه امروز داریم، روزی غیرممکن تصور می شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان