Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2
گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت بر ضرورت گسترش روح سنت حسنه وقف و افزایش رغبت مردم به اهدای موقوفات در جامعه تاکید کرد.

آیت الله ˈزین العابدین قربانیˈ روز شنبه به مناسبت فرارسیدن هفته وقف در جمع مدیرکل، معاونان و کارکنان اوقاف، جمعی از واقفان و هیات امنا بقاع متبرکه استان گیلان افزود: ارایه برنامه های خلاقانه و عملکرد مثبت خدمتگزاران در اوقاف به تحقق این امر کمک می کند.

وی عمل به نیات واقفان را یکی از وظایف اوقاف و امور خیریه عنوان و اظهار کرد: دست اندرکاران در اوقاف و امور خیریه بایستی به این وظیفه خود به خوبی عمل کرده و درآمد هر موقوفه را بر اساس نیات وقاف هزینه کنند.

وی سنت حسنه وقف را چشمه همیشه جاری و از باقیات و صالحات دانست و خاطرنشان کرد: وقف کارکردهای مختلفی از جمله اقتصادی و اجتماعی دارد و در رفع بسیاری از مشکلات نیازمندان نقش بسزایی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تاکید بر ضرورت حفظ وقف و زنده ماندن برکات این سنت تصریح کرد: مسوولان اوقاف بایستی در هر پستی در حفظ وقف بیش از پیش تلاش کنند .

وی با بیان اینکه طی سال های گذشته برخی از وقفی ها تبدیل به ملک شخصی افراد شده و مشکلات در این رابطه اظهار کرد: مدیر کل اوقاف و امور خیریه در گیلان و دست اندرکاران مربوطه باید برای رفع این مشکلات تلاش کنند.

وی در ادامه به نقش مهم اوقاف در تربیت حافظان قرآن کریم اشاره و اظهار کرد: در شرایط کنونی جهان با این همه شبیخون فرهنگی برای جوانان و نوجوانان این کار مهم اوقاف بسیار ارزشمند است.

آیت الله قربانی با اشاره به بیش از 900 بقعه متبرکه در گیلان بر اساس آمارهای اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یادآور شد: این بقاع متبرکه به عنوان پایگاه مقدس تجمع مردمی با وقف اداره می شود.

نهم تا پانزدهم دی ماه هفته وقف نامگذاری شده است./منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان