Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان گفت: ضرورت ایجاد یک سازمان برنامه ریز برای توسعه گردشگری احساس می شود و ما نیازمندیم تا ستاد تسهیلات کشور برنامه و اعتبارات مناسبی را برای استان گیلان اختصاص دهد تا دیگر شاهد خیلی از مشکلات حاضر نباشیم.

محمد احمدی پور با حضور در نشست مجمع تشکلهای غیردولتی گردشگری استان گیلان که با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد اظهار کرد: گردشگری رکن پر درآمد جهان است و مزیت نسبی استان و کشور ما محسوب می شود که نقش بسزایی در تعامل فرهنگی دارد، درآمدهای گردشگری معادل درآمدهای حاصل از فروش نفت است و ما می توانیم با توسعه گردشگری استان گیلان چرخ های اقتصادی کشور را به حرکت درآوریم.

وی ادامه داد: ضرورت ایجاد یک سازمان برنامه ریز برای توسعه گردشگری احساس می شود و ما نیازمندیم تا ستاد تسهیلات کشور برنامه و اعتبارات مناسبی را برای استان گیلان اختصاص دهد تا دیگر شاهد خیلی از مشکلات حاضر نباشیم.

وی افزود: سازمان های برنامه ریز اگر براساس تعداد گردشگرانی که به این استان سفر می کنند تامین اعتبار کنند قطعا مشکلات گردشگری استان حل می شود و مسئولان باید این امر را درنظر داشته باشند که هموطنان ما در پایتخت در هر تعطیلی حتی یک روزه به استان گیلان سرریز می شوند و حداقل برای رفاه حال این مسافران و گردشگران ما نیازمند فراهم کردن زیرساختهای بیشتری هستیم.

احمدی پور تعامل بخش های خصوصی با بخش گردشگری را بسیار مهم و ضروری دانست و افزود: گردشگری دارای مباحث و مشکلات فراوانی است و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری راه به جایی نمی برد و با تعاملی که بین دفتر و مراکز خدمات گردشگری به عنوان بخش خصوصی با میراث فرهنگی وجود دارد می توانیم شاهد نتایج بسیار خوبی باشیم.

وی نشست با مجمع تشکلهای غیردولتی گردشگری استان گیلان که امروز با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سرپرست میراث فرهنگی استان برگزار شد را مورد تایید قرار داد و افزود نباید جلسات تشریفاتی بلکه باید برنامه محور باشند تا بتوانیم شاهد رفع همه موانع موجود گردشگری استان باشیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان متذکر شد: عوض شدن مدیران سیاست دولت هاست اما اگر با برنامه ریزی باشد مشکلی پیش نمی‏آید و باید همه مدیران براساس یک برنامه مشخص طی مسیر کنند تا با جابجایی خللی در خدمت رسانی به مردم صورت نگیرد.

وی خاطرنشان کرد: ستاد تسهیلات نوروز امسال متفاوت از سالهای دیگر خواهد بود و باید خدمات بخش دولتی و غیردولتی جدا شود و به بخش خصوصی کمک هایی در راستای ارائه خدمات بهتر صورت گیرد شود تا هم شاهد معرفی جاذبه های گردشگری و فرهنگی استان و هم رضایت گردشگران باشیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان در پایان افزود: با وجود آنکه استان گیلان یک استان کشاورزی در کشور شناخته شده است اما خانواده های کمی و آن هم با تحمل رنج بسیار از این طریق امرارمعاش می کنند و یکی از مزیتهای استان توریسم پذیری آن است و ما باید از این فرصت بهره لازم را ببریم. /منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان