Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

گیلانیان : محمد احمدی پور، معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان عصر امروز(16 دی) در جلسه برنامه ریزی ستاد دهه فجر استان که در استانداری برگزار شد گفت: باید با روحیه و نگاه جدید و برنامه ای نو وخلاقانه به تدارک برنامه های دهه فجر بپردازیم و به برنامه های این دهه توجه ویژه ایی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه انقلاب برای کسانی که در فضای عمومی همان سال ها قرار داشتند یک عادت شده است، افزود: نسل جوان ما که در آن دوران نبوده و فضا را درک نکرده اند با همین برنامه های دهه فجر است که به سمت انقلاب اسلامی و اهداف آن سوق می یابند.

احمدی پور با اشاره به ایجاد تحولات در علل انقلاب بعد از انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: علل وقوع انقلابات که در دانشگاه های بزرگ دنیا در قالب علوم سیاسی و روابط بین الملل تدریس می شد بعد از انقلاب اسلامی ایران دچار تحولات اساسی شد.

وی اضافه کرد: بعد از وقوع انقلاب اسلامی ایران عمده تحلیلگران سیاسی در چگونگی بروز این انقلاب دچار سردرگمی شده و سعی در اتصال این انقلاب به نظام های مختلف مارکسیست و غیره داشتند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان با بیان اینکه موج عظیم مردمی در انقلاب اسلامی ایران فارغ از امور دنیوی بوده و سرمنشاء آن الهی است، افزود: انقلاب اسلامی ایران به عامل دیگری متصل است که سرمنشاء آن عاشوراست و هنوز مردم با گذشت بیش از 1400 سال از وقوع این حادثه همچنان در سوگ سرور و سالار شهیدان هستند.

وی ادامه داد: در تمام این سال ها دشمنان تلاش کردند تا انقلاب و آرمان های انقلابی ملت ایران را نابود کنند که این دشمنی آنها ناشی از عدم باور علل بروز انقلاب اسلامی ایران است که قادر به تحلیل آن نیستند و توطئه های خود را بر اساس معیارهای مادی خود برنامه ریزی می کنند در حالیکه انقلاب ما الهی و خارج از فهم و درک آنهاست.

احمدی پور با بیان اینکه مسئولان که متولی جامعه و امور مردم هستند نباید از گرامیداشت دهه فجرغافل شوند، اظهار کرد: جلسات دهه فجر جلسات تشریفاتی نیست و کسانی که چنین تفکری دارند در واقع نوعی توهین به ملت است چراکه پایه و اساس ما از همین انقلاب نشات گرفته و حفظ آرمان های انقلاب موجب قدرتمندی نظام جمهوری اسلامی ایران در دنیا شده است.

وی با تاکید بر برگزاری مطلوب گرامیداشت دهه فجر در سال جاری اذعان کرد: این ایام باید با ارائه برنامه های نو و ابتکارات و شیوه های جدید بهتر و باشکوه تر از سال های قبل برگزار شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه برنامه های دهه فجر نباید شکل حکومتی به خود بگیرد، افزود: باید این برنامه ها به صورت خودجوش و با مشارکت مردم برگزار شود و برنامه های دهه فجر را در کنار ادای وظیفه مسئولان به مانند مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی به سمت مردمی شدن هدایت کنیم.

وی با تاکید بر نقش آموزش و پرورش و رسانه ها در مردمی برگزار شدن برنامه های دهه فجر خاطرنشان کرد: فضای عمومی دهه فجر حتی با نوشت جمله( دهه فجر مبارک) بر روی کاغذ و نصب آن بر سردرب مغازه ها به سمت مردمی بودن حرکت کند./ منبع : شبستان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان