Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت از اختصاص ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای خط ویژه اتوبوس خیابان امام خمینی(ره) رشت خبرداد و گفت: با بر طرف شدن موانع موجود در مسیر این پروژه در سال ۹۳ اجرا می شود

رضا رسولی با اشاره به برنامه های کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا در توسعه اتوبوسرانی این شهر، اظهار کرد: طرح خط ویژه اتوبوس به منظور بهبود عملکرد و بالا بردن ظرفیت خطوط در پنج خط و با تأکید بر مطالعات طرح جامع ترافیکی رشت، با توجه به بحرانی بودن تقاطع شمال به جنوب ( از میدان دکتر حشمت تا سه راهی باهنر) با هفت دستگاه اتوبوس در سال 93 اجرا می شود.

وی با بیان اینکه برای تأمین این هفت دستگاه اتوبوس 700 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، افزود: برای اجرای این طرح موانعی مانند جابه جای خطوط برق و قطع درختان وجود دارد که باید بر طرف شود تا پروژه در این مسیر اجرا شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت گفت: در چهار ماه گذشته فعالیت شورای چهارم به منظور بهبود خطوط سیستم اتوبوسرانی با سه رویکرد استفاده بهینه از داشته های این سازمان شامل نیروی انسانی، بررسی کیفی ناوگان و تعمیرات ناوگان انجام شد.

26 دستگاه اتوبوس در سازمان اتوبوسرانی رشت نیاز به تعمیر دارد

رسولی افزود: 70 دستگاه اتوبوس در سازمان اتوبوسرانی شهرداری رشت بدون راننده وجود دارد که تأمین نیروی انسانی در این بخش نیاز است و 26 دستگاه اتوبوس با اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان به تعمیر نیاز دارد.

وی از ارائه طرح مشاور به منظور ساماندهی خطوط اتوبوسرانی خبرداد و تصریح کرد: این طرح در حال حاضر در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت در مرحله بررسی و کنترل نهایی قرار دارد که پس از آن برای تصویب به صحن شورا ارائه می شود./منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان