Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان از راه اندازی بخش سی تی اسکن «16 اسلایس» در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت تا پایان امسال خبر داد.

محمدحسین شهدی نژاد عصر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک فرا رسیدن سی وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: امسال بخش شیمی درمانی بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) با هشت تخت راه اندازی شده است.

وی از راه اندازی بخش سی تی اسکن «16 اسلایس» بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) تا پایان سال جاری در رشت خبر داد و افزود: ارائه خدمات مذکور به بیماران تامین اجتماعی رایگان است.

شهدی نژاد ارائه خدمات درمانی به افراد زیر پوشش تامین اجتماعی را جدا از دیگر خدمات این سازمان خواند و بیان کرد: درمان از خدمات شاخص و ملموس سازمان تامین اجتماعی است.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان با اشاره به فعالیت یک هزار و 98 نفر کارکنان رسمی پزشک عمومی، پزشک فوق تخصص، داروساز و ... درمان مستقیم و غیر مستقیم در استان، خاطرنشان کرد: 15 مرکز درمانی تامین اجتماعی به صورت مستقیم خدمات درمانی را به مردم ارائه می کنند.

وی تامین اجتماعی گیلان را از بزرگ ترین مراکز خرید درمان در کشور دانست و تصریح کرد: امسال 175 میلیارد تومان برای درمان افراد زیر پوشش تامین اجتماعی در استان هزینه می شود.

شهدی نژاد با بیان اینکه 55 میلیارد و 700 میلیون تومان برای خرید درمان افراد زیر پوشش تامین اجتماعی از ابتدای سال جاری تاکنون در گیلان پرداخت شده است، یادآور شد: تا پایان امسال مبلغ 127 میلیارد تومان برای درمان غیر مستقیم و 47 میلیارد تومان برای خرید درمان مستقیم پرداخت می شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان از پرداخت 5 میلیارد و 887 میلیون تومان به پزشکان طرف قرارداد با این سازمان در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: 228 میلیون تومان به دندانپزشکان گیلان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه 17 میلیارد و 441 میلیون تومان از ابتدای سال جاری تاکنون به داروخانه های گیلان پرداخت شده است، تصریح کرد: 22 میلیارد و 979 میلیون تومان به بیمارستان های طرف قرارداد با تامین اجتماعی گیلان پرداخت شده است.

شهدی نژاد پرداخت 70 درصد هزینه های درمان را به عهده تامین اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: 25 بیمارستان دولتی گیلان طرف قرارداد با تامین اجتماعی هستند ضمن اینکه با بیمارستانی های خصوصی قرارداد خرید خدمات درمان داریم.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان به 13 مرکز درمانی این سازمان در استان اشاره کرد و افزود: بیمارستان 200 تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص) به بیماران تامین اجتماعی در رشت خدمات ارائه می کند.

وی با اشاره به هزینه 48 میلیارد تومانی بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) در سال جاری، بیان کرد: 35 میلیارد و 800 میلیون تومان برای ارائه خدمات به 14 هزار بیمار در بیمارستان مذکور هزینه شده است.

شهدی نژاد از افزایش پنج درصدی بیماران بستری در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) خبر داد و یادآور شد: مبلغ 250 میلیارد تومان هزینه درمان بیماران برای سال 93 در بیمارستان مذکور در نظر گرفته شده و در این زمینه 50 درصد افزایش عملکرد داریم.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان ضریب بستری شدن بیماران در تخت های بیمارستان رسول اکرم (ص) را 77 درصد اعلام کرد و گفت: میانگین مدت اقامت بیماران سه روز است و شش درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی با بیان اینکه یک پنجم بیماران گیلان به تنهایی در بیمارستان رسول اکرم (ص) پذیرش شدند، اظهار کرد: 96 درصد بیماران از خدمات بستری بیمارستان مذکور اظهار رضایتمندی کردند.

شهدی نژاد اضافه کرد: 8 هزار و 598 جراحی از ابتدای سال جاری تاکنون در بیمارستان رسول اکرم (ص) انجام شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان از انجام یک هزار و 700 عمل جراحی بزرگ از ابتدای امسال تاکنون در بیمارستان رسول اکرم (ص) خبر داد و بیان کرد: عمل های جراحی بزرگ 20 درصد عمل های جراحی در بیمارستان مذکور را تشکیل می دهد.منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان