Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه باید در کسری اعتبارات در حوزه سلامت تجدید نظر شود، گفت: کسری اعتبار ۷ هزار میلیارد تومانی در حوزه سلامت نگران کننده است.

پروفسور انوش برزیگر اظهار کرد: تحقق شعار انسان سالم محور توسعه پایدار مستلزم تأمین و ایجاد زیرساخت ها و تربیت نیروی انسانی توانمند و با انگیزه است.

وی افزود: این نیروها به منظور ارائه خدمات بهینه نظام سلامت و آحاد مردم بوده و تحقق این امر مستلزم تأمین به موقع و مناسب اعتبارات از سوی مبادی ذیربط است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری، ریاست جمهور و مسئولان عالی نظام تأکید دارند پیشرفت کشور در سایه توجه به حوزه سلامت است، تاکید کرد: نگاهی گذرا به اعتبارات حوزه سلامت حاکی است که با وجود تلاش ها و زحمات همه دلسوزان کشور به ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تدوین قوانینی به منظور ترمیم و تأمین کسری اعتبارات، این حوزه همچنان با کسری اعتبارات هفت هزار میلیارد تومانی مواجه است.

پروفسور بریگر خاطرنشان کرد: این امر علاوه بر تأثیر منفی در کیفیت ارائه خدمات به آحاد مردم، زمینه ساز کاهش انگیزه و موجبات افزایش نارضایتی در کارکنان را فراهم ساخته است.

وی با اشاره به اینکه به منظور کاهش این کسری بودجه پیشنهاد اختصاص یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده به سلامت از سوی دولت محترم ارائه شده است، تصریح کرد: با رأی نمایندگان، این اعتبار به دستگاه دیگری اختصاص داده شد که این امر می تواند مشکلات حوزه سلامت را افزایش دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار کرد: ضمن سپاس از زحمات تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استدعا داریم نمایندگان خانه ملت در تصمیم خود تجدیدنظر فرموده تا بتوانیم شاهد بهبود و ارتقاء وضعیت سلامت کشور و استان ها باشیم./منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان