Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : محمدعلی نجفی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری آستانه اشرفیه با اشاره به وجود باغ های چای در گیلان اظهار کرد: باغ های چای با کمک چایکاران از حالت رکود خارج می شود.

وی از پرداخت 60 میلیارد تومان تسهیلات به منظور اصلاح باغ های چای به چایکاران گیلان خبر داد و افزود: اصلاح و هرس باغ های چای به دلیل توجه نکردن به چایکاران به فراموشی سپرده شده بود.

نجفی با بیان اینکه اراضی زیر کشت چای از 34 هزار هکتار در سال های گذشته اکنون به 20 هزار هکتار کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: امکانات لازم برای توسعه محصولات برنج و چای باید در اختیار کشاورزان گذاشته شود.

استاندار گیلان به حرکت جدید در ترویج کشت برنج در استان اشاره کرد: گفت: 50 هزار هکتار به زمین های زیر کشت برنج در گیلان اضافه می شود.

وی در ادامه با قدردانی از حضور با شکوه مردم گیلان در حماسه راهپیمایی روز 22 بهمن، بیان کرد: عقلانیت و تدبیر در حضور مردم آشکار بود.

نجفی پیروزی انقلاب اسلامی در دنیا را ویژه خواند و یادآور شد: مسئولان نظام اسلامی در خدمت مردم هستند.

استاندار گیلان با قدردانی از مسئولان در مدیریت بارش برف سنگین در استان، خاطرنشان کرد: خداوند فرصت کمی به مسئولان برای خدمت به مردم داده است و باید از این فرصت به نحو شایسته استفاده شود.

وی با تاکید براینکه در توسعه گیلان با مدیران تعارف نداریم، خاطرنشان کرد: اگر مدیران از فرصت ها برای کمک به مردم و پیشرفت نظام استفاده نکنند مسئولیت ها به مدیر توانمندتر سپرده می شود.

نجفی همچنین به وجود مرقد مطهر آقاسید جلال الدین اشرف (ع) در آستانه اشرفیه اشاره کرد و افزود: آرامگاه دکتر معین، منطقه گردشگری بوجاق و ساحل بندر کیاشهر از مزایای شهرستان فرهنگی و گردشگرپذیر آستانه اشرفیه است.

این مسئول خواستار توسعه گیلان با تدبیر و اندیشه مردم و مسئولان شد و اظهار کرد: گیلان دومین استان بیکار کشور است و باید تلاش کنیم عقب ماندگی های استان جبران شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان