Friday، 14 June 2024 | جمعه، 25 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مهر: نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: توجه به آراستگی و سیمای شهری از مسئولیت های مهم و اساسی شهرداری است.

آیت الله زین العابدین قربانی ظهر سه شنبه در دیدار با شهردار و معاونان و مدیران شهرداری رشت افزود: آثار ظاهری و مظاهر فرهنگی شهر نشانه پیشرفت، آگاهی و معرفت مردم آن شهر است و استفاده از تندیس بزرگان عرصه های دینی، علمی و جهادی مانند آیت الله بهجت و میرزا کوچک به ویژه در ورودی های شهر اعتبار و جایگاه منحصر به فرد فرهنگی شهر رشت در این زمینه ها را به مسافران و گردشگران یاد آور می شود.

وی همچنین ساخت نمازخانه، سرویس بهداشتی، و مکان های تطهیر در سطح شهر را یک نیاز عمومی دانست و اظهارداشت: شهرداری رشت به عنوان متولی خدمات شهر باید با توجه به مطالبات شهروندان با جدیت بیشتر به اجرای آراستگی و نظم شهری اهتمام ورزد.

نماینده ولی فقیه در استان به مشکل سد معبر و ایجاد اختلال در تردد در پیاده رو ها اشاره کرد و گفت: رفع گام به گام این معضل از حقوق شرعی و قانونی شهروندان است و شهرداری رشت باید با نگاه جدی تر به این امر بپردازد.

وی در ادامه با تاکید به تخریب بنا ها و ساختمان ها در برخی از مناطق شهر اذعان داشت: شهرداری باید در جلوگیری از بی نظمی های این چنینی که سیمای شهری را خدشه دار می کند تلاش و مراقبت بیشتری کند.

وی در ادامه صداقت در انجام وظایف، نظارت بر بازار، ارتقای فرهنگ ترافیک و توجه به سلامت و بهداشت عمومی را خواستار شد.

شهردار رشت نیز در این دیدار ضمن تشکر از حمایت ها و پیگیری های مجدانه آیت الله قربانی در برف سال جاری گفت: مجموعه شهرداری رشت با همیاری همدلی، همکاری و توکل به خدا توانستند در عملکرد خود سربلند بوده و رضایت شهروندان از خدمات ارائه شده در این ایام را به دست آورند.

محمد ابراهیم خلیلی با اشاره به برنامه های جامع مدیریت شهری بر محوری بودن فعالیت های عمده فرهنگی تاکید کرد و اظهار داشت: اراده جمعی و همه بدنه مجموعه شهرداری، تمرکز و اهتمام ویژه در انجام امور فرهنگی با رویکرد آموزه های دینی و اعتقادی است.

شهردار رشت در همین رابطه به برگزاری دیدار های مردمی در مساجد سطح شهر اشاره کرد و هدف از برگزاری این دیدار ها را اجرای طرح شهر اسلامی – شهروند اسلامی دانست و افزود: امید است با حمایت و هدایت علما و روحانیون بتوانیم در چارچوب نظام اسلامی، آموزه های قرآن را در ساختار و نظم شهری تحقق بخشیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان