Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه شهر رشت گفت : اساتید دانشگاه ها ، دانشجویان را به سمت کسب دانش و معرفت هدایت کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله ˈزین العابدین قربانیˈ روز چهارشنبه در دیدار با روسای دانشگاه پیام نور استان گیلان و اعضای بسیج دانشجویی این دانشگاه افزود : دانش بایستی با اخلاق ، ایمان و اعتقاد همراه باشد و اساتید بایستی به این مهم توجه داشته و علم را به همراه ایمان به دانشجویان آموزش دهند .

وی با تاکید بر ضرورت ترویج باورهای دینی در دانشجویان و جوانان اظهار کرد : کشور ما بر اساس ایمان و باورهای دینی پابرجا می ماند و ترویج این باورها رسالت بزرگی است که بایستی مورد توجه اساتید در دانشگاه ها قرار بگیرد .

نماینده ولی فقیه در استان گیلان تصریح کرد : توجه به باورهای دینی و ارتقاء آن در جوانان می تواند چمران ها ، شیرودی ها ، بابایی ها ، مطهری ها و ... تحویل جامعه دهد .

وی پژوهشگری و تحقیق در ابعاد مختلف علوم انسانی را از دیگر رسالت اساتید در دانشگاه ها عنوان و خاطرنشان کرد: با تحقیق و پژوهش می توانیم نیازمندیهایمان را تامین کنیم .

وی با اشاره به نقش مهم اساتید و فرهنگیان در کشور ادامه داد: این قشرهای مهم و تاثیر گذار در جامعه در دوران انقلاب زحمات زیادی کشیدند و اکنون هم رسالت مهمی در تربیت فرزندان ایران اسلامی بر عهده دارند .

آیت الله قربانی در ادامه به پیشرفت های علمی ایران اسلامی در زمینه های مختلف از جمله انرژی صلح آمیز هسته ای و فناوری نانو اشاره و اظهار کرد : این پیشرفت ها حاصل تلاش متخصصان ، پژوهشگران ، دانشمندان ، اساتید و دانشجویان است .

وی با اشاره به جایگاه ارزشمند و بالای علم و دانش تصریح کرد : پیشرفت های علمی موجب برتری کشورها بر یکدیگر می شود ، به همین دلیل دشمنان ایران اسلامی تحمل دیدن پیشرفت های علمی ایران را ندارند و پیوستن ایران به کاروان علم را نمی خواهند .

رییس دانشگاه پیام نور استان گیلان نیز در این دیدار با بیان گزارشی از این دانشگاه گفت : در زمان حاضر 18 مرکز و واحد دانشگاه پیام نور با حدود 35 هزار دانشجو در شهرستان های مختلف گیلان فعال است .

ˈ مرتضی رضایی صوفی ˈ با اشاره به پیشرفت های دانشگاه پیام نور در زمینه های مختلف افزود : دانشگاه پیام نور رتبه هشتم پژوهش در بین دانشگاه های کشور را دارد .

وی اردوهای جهادی و راهیان نور را از جمله فعالیت های بسیج دانشجویی پیام نور عنوان و اظهار کرد : بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رتبه اول استانی را در مباحث حوزه های مختلف از جمله اردوهای جهادی و راهیان نور دارد .منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان