Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه دشمن به دنبال از بین بردن قدرت و نفوذ روحانیت بین مردم مسلمان است، گفت: تبعیت مردم از مراجع و روحانیت پشت استعمار جهانی را می شکند.

آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت با اشاره به اینکه احترام به پدر و مادر در رویات متعدد و قرآن کریم سفارش شده است، اظهار کرد: فرزندان باید در نمازهای خود والدین را دعا کنند.

وی به فرارسیدن سالروز صدور حکم تحریم تنباکو توسط میرزای شیرازی اشاره کرد و گفت: روحانیت با یک حکم تحریم، نقشه خائنانه دشمن را نقش بر آب کرد.

آیت الله قربانی تصریح کرد: دشمن همواره با روحانیت اصیل و انقلابی مخالفت می کند زیرا این قشر در دل عموم مردم مسلمان قرار دارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه دشمن به دنبال از بین بردن قدرت و نفوذ روحانیت بین مردم مسلمان است، تاکید کرد: تبعیت مردم از مراجع و روحانیت پشت استعمار جهانی را می شکند.

وی به فرارسیدن 14 اسفند، روز احسان و نیکوکاری اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) در چنین روزی از سال 58 دستور تشکیل کمیته امداد را صادر کردند.

نماینده ولی فقیه در گیلان خاطرنشان کرد: کمیته امداد خدمات گسترده ای را به مردم نیازمند و مستمند انجام می دهد که در طول سال های بعد از انقلاب مشهود است.

آیت الله قربانی به انتشار مطلب توهین آمیز روزنامه آسمان پیرامون غیرانسانی بودن مسئله قصاص در قرآن اشاره و بیان کرد: حکم شخصی که به احکام الهی قرآن اهانت و آن را تمسخر کند، اعدام است.

وی تصریح کرد: آزادی های مشروعی که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید به وجود آمده است به این معنا نیست که هر مطلب خلاف و توهینی در روزنامه ها و نشریات کشور منتشر شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه همه خون هایی که پای انقلاب اسلامی ریخته شده است برای تحقق اسلام بوده، اظهار کرد: دشمنان با توطئه های خود به دنبال زیر پا گذاشتن اسلام هستند.

آیت الله قربانی به روز منابع طبیعی و درختکاری اشاره کرد و گفت: توجه به طبیعت و درخت کاری در روایات مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه همه کسانی به واسطه کاشت یک درخت توسط انسان زیر سایه قرار می گیرند بعد از مرگ نیز ثواب می برند، بیان کرد: روز منابع طبیعی، احیای فرهنگ حفاظت از محیط زیست، جنگل و درخت است.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه به فراخوان جذب طلبه در حوزه بزرگ امیرالمؤمنین (ع) رشت اشاره کرد و گفت: علاقه مندان می توانند تا تاریخ 25 اسفندماه سال جاری در آزمون ورودی این حوزه علمیه ثبت نام کنند.

آیت الله قربانی، اذعان کرد: حوزه علمیه بین المللی امیرالمؤمنین (ع) به زودی در سطح ها ویژه بیش از یک هزار طلبه جذب می کند تا مفاهیم اسلامی را گسترش دهند./منبع : شبستان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان