Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : علی منتظری، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به فعالیت های یکساله این اداره کل در گیلان اظهار کرد: در حوزه صنعت اهم فعالیت های صنعت و معدن و تجارت گیلان معطوف به حفظ شرایط موجود و رونق اشتغال گیلان بوده است.

وی تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی را از دیگر فعالیت های صنعت، معدن و تجارت گیلان دانست و خاطرنشان کرد: از محل صندوق توسعه ملی، 770 میلیارد تومان مصوبه وزارت صنعت و معدن به بانک های استان وارد شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان افزود: واحدهایی که شرایط جذب اعتبارات را داشته باشند در سال 93 اعتباراتی به آنان اختصاص داده می شود.

170 طرح نیمه تمام تولیدی در گیلان وجود دارد

وی تکمیل طرح های نیمه تمام را از اولویت اداره صنعت، معدن و تجارت گیلان برشمرد و گفت: 170 طرح نیمه تمام از پیشرفت فیزیکی 10 تا 95 درصد در گیلان وجود دارد.

منتظری اعلام کرد: برنامه امسال صنعت، معدن و تجارت گیلان این بوده که به طرح های بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی اعتبار اختصاص یابد.

وی اضافه کرد: اعتبار بخش تولید امسال بسیار اندک بود و طرح های اندکی با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد تامین اعتبار شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان یادآور شد: سرمایه گذاری صنعت، معدن و تجارت گیلان بالغ بر 400 میلیارد تومان بوده که محقق شده است.

وی از بهره برداری طرح های فولاد، الیاف کربن و ام دی اف تا پایان فروردین سال آینده در گیلان خبر داد و اظهار کرد: بخشی از طرح های تولیدی استان تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

احداث شهرک نساجی و صنایع سلولزی در گیلان

منتظری با اشاره به طرح احداث شهرک نساجی در گیلان، اظهار کرد: گیلان زیرساخت های خوبی در حوزه نساجی دارد.

وی طرح احداث شهرک صنایع سلولزی را از دیگر طرح های صنعت، معدن و تجارت گیلان خواند و گفت: شهرک صنایع سلولزی می تواند جایگاه ویژه ای در این صنعت در کشور برای استان ایجاد کند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه برای 10 واحد جدید صنایع سلولزی مجوز احداث صادر شده است، اظهار کرد: پنج واحد آغاز به کار کرده و دو واحد دگیر نیز تا پایان سال آغاز به کار می کند.

وی اعلام کرد: با آغاز به کار این واحدها میزان تولید صنایع سلولزی گیلان به یک میلیون و 200 هزار متر مکعب می رسد.

منتظری با اشاره به فعالیت های صنعت، معدن و تجارت گیلان در حوزه معدن، اظهار کرد: رونق صنایع معدنی در دستور کار قرار دارد تا از مواد معدنی گیلان در صنایع استان بهره برداری شود و مواد معدنی خام از استان خارج نشود.

در ذخیره سازی کالاهای اساسی مشکلی نداریم

وی با بیان اینکه در حوزه تجارت و تامین و توزیع و بازرسی و نظارت برنامه ویژه داریم، گفت: صنعت، معدن و تجارت گیلان در بخش ذخیره سازی کالاهای اساسی از جمله گندم، میوه و فرآورده های دامی مشکلی ندارد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان از راه اندازی شهرک پخش در آینده نزدیک در گیلان خبرداد و گفت: با این اقدام صنعت، معدن و تجارت گیلان نحوه توزیع محصولات در گیلان متمرکز شده و نظارت بهتر و گسترده تری در حوزه توزیع خواهیم داشت.

راه اندازی هزار و 60 غرفه در نمایشگاه های بهاره گیلان

وی اضافه کرد: در اغلب شهرهای استان نمایشگاه بهاره راه اندازی شده است و صاحبان صنایع و تولید گیلان در بالغ بر یک هزار و 600 غرفه محصولات خود را به مردم عرضه می کنند.

منتظری تصریح کرد: در رشت دو نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات برای ایام نوروز تدارک دیده شده که نسبت به سال گذشته 60درصد افزایش غرفه داشته است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان تاکید کرد: طرح ویژه نظارتی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از 15 اسفند ماه امسال آغاز شده و تا پایان فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت./منبع : شبستان

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 1

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان