Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: تعامل ما و رسانه ها به نفع مردم است به این دلیل شورای اسلامی شهر رشت اکثر جلسات خود را به صورت علنی و با حضور اصحاب رسانه برگزار می کند.

دکتر جمشیدی در آخرین جلسه ی رسمی سال 92 با آرزوی سالی پر از برکت و میمنت برای مردم شهر رشت گفت: امیدوارم سال جدید همراه با آرامش برای همه ی مردم و همچنین نمایندگان مردم باشد تا در سایه ی این آرامش خدمات توسعه محور به شهرمان ارائه شود .

وی ادامه داد: متاسفانه امروزه به مکارم اخلاقی و پایبندی به اخلاقیات در دنیا و در کشورمان آن طور که باید توجه نمی شود. حال آنکه پربارترین مفاهیم در ارتباط با اخلاق اسلامی در دین مبین اسلام آمده است اما ما همچنان شاهد بی اخلاقی در رسانه ها هستیم .

وی افزود: آنچه امروز می بینیم انتشار نادرست برخی از صحبت ها و حاشیه ها از قول برخی از اعضای شورای شهر رشت در رسانه هاست که به درستی منعکس نشده است .

جمشیدی خاطرنشان کرد: به یاد داشته باشیم که تعامل ما و رسانه ها به نفع مردم است به این دلیل شورای اسلامی شهر رشت اکثر جلسات خود را به صورت علنی و با حضور اصحاب رسانه برگزار می کند .

دکتر جمشیدی تصریح کرد: در برخی از سایت ها مطالبی منتشر می شود که به جایگاه شورا ضربه می زند. در خصوص بحثی که چند روزی است در برخی از سایت ها در خصوص مشاورین شورای شهر منتشر شده است باید بگویم که هیچ مشاوری تا این لحظه با شورای اسلامی شهر رشت قرارداد ندارد و هیچ حقوقی هم دریافت نمی کند هر چند که بر اساس قانون پرداخت حقوق به مشاورین هیچ گونه منع قانونی ندارد.

وی متذکر شد: ذکر این نکته ضروری است که تمامی مشاورین کمیسیون ها بر اساس تخصص انتصاب شدند و هیچ کس نمی تواند تصمیمات شورا را که از نمایندگان مردم تشکیل شده زیر سوال ببرد.

ریس شورای اسلامی کلان شهر رشت در ادامه در خصوص پروژه روان آب های سطحی گفت: همانطور که در نشست اعضای شورای اسلامی شهرستان ها و شهرداران استاندار گیلان هم متذکر شدند شهردار باید در این خصوص تصمیمات فانونی بگیرد، ما هم تمام مسئولیت در این بخش را متوجه ی شهرداری می دانیم و امیدواریم بهترین تصمیم را در این خصوص اتخاذ کنند .

دکتر جمشیدی در خصوص دفتر سرمایه گذاری گفت: متاسفانه شهرداری تاکنون اعضای خود را برای دفتر سرمایه گذاری معرفی نکرده است و ما خواهان تعامل بین شورا و شهرداری هستیم و تذکر در این خصوص به شهردار وارد است .

رییس شورای اسلامی کلان شهر رشت وضعیت نهضت آسفالت در شهر را مطلوب ندانست و افزود:علیرغم برگزاری جلسات متعدد ما شاهد پیشرفت و حرکت جدی در این خصوص نیستیم. از مظاهر اقتصاد مقاومتی سرمایه گذاری بلند مدت است حال آنکه به نظر می رسد با وضعیتی که در نهضت آسفالت شهر رشت به راه افتاده ما در حال دور ریختن سرمایه شهر هستیم .

در ادامه ی سی و نهمین جلسه ی رسمی شورای اسلامی کلانشهر رشت موسوی روزان با تبریک عید نوروز به شهروندان و عرض تسلیت ایام فاطمیه گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی لبیک به ندای رهبری است، البته همانگونه که معظم له فرمودند؛ حماسه اقتصادی یعنی اینکه کاری حماسی و جهادگونه انجام دهیم.

موسوی روزان خاطرنشان کرد: یکی از مسائل بسیار مهم که مقام معظم رهبری از سالیان دور به آن پرداخته اند؛ خارج شدن از اقتصاد تک محصولی بود که باید در شرایط کنونی همه دست اندرکاران اهتمام جدی برای تحقق آن داشته باشند.

در ادامه ی آخرین جلسه ی شورای اسلامی شهر رشت در سال 92 متمم بودجه ی سال 93 به رای گذاشته و به تصویب اکثریت اعضای شورای شهر رشت رسید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان