Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور آخرین وضعیت جوی و پیش بینی ها از وضعیت آب و هوای کشور در روز آینده را تشریح کرد.

مهندس احد وظیفه گفت: براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی با ورود سامانه بارشی از امروز (سه شنبه) 5 فروردین در مناطق جنوبی کشور شاهد ابرناکی و بارش باران خواهیم بود.

وی با بیان اینکه از بعدازظهر فردا چهارشنبه 6 فروردین بر میزان بارش ها در این منطقه افزوده خواهد شد، گفت: این شرایط در روز پنجشنبه 7 فروردین نیز ادامه خواهد داشت و از بعداز ظهر این روز از سمت جنوب غرب از میزان ابرناکی کاسته خواهد شد.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور بارش ها از بعدازظهر چهارشنبه 6 فروردین تا اواخر وقت پنجشنبه در جنوب کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان گاهی با رگبار و رعد و برق همراه خواهد بود و از اواخر پنجشنبه 7 فروردین و جمعه 8 فروردین نیز شاهد بارش پراکنده در استان های شمال غرب کشور خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه ازعصر چهارشنبه 6 فروردین تا اواخر پنجشنبه به تناوب بارش باران و گاهی رگبار و رعد و برق در نیمه جنوبی استان های کرمان، شرق و مرکز هرمزگان، تنگه هرمز، جزیره قشم و نیمه جنوبی سیستان و بلوجستان پیش بینی شده است، گفت: بنابراین پیش بینی می شود که در این مناطق آب گرفتگی معابر و سیل آبی شدن رودخانه ها و مسیل ها رخ دهد.

وی هشدار داد که هنگام تردد از مناطق مستعد سیلاب و آبگرفتگی احتیاط لازم انجام شده و تا حد امکان از اقامت در حاشیه رودها و مسیل ها خودداری شود.

وظیفه درباره وضعیت آب و هوای پایتخت در روزهای چهارشنبه 6 فروردین و پنجشنبه 7 فروردین نیز گفت: آسمان پایتخت در روز چهارشنبه صاف تا کمی ابری پیش بینی شده و در روز پنجشنبه نیز این وضعیت همراه با بارش پراکنده در ارتفاعات ادامه خواهد داشت.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور بیشینه دمای هوای تهران در این دو روزرا به ترتیب 17 و 18 و کمینه آن را نیز 8 و 9 درجه سانتی گراد بالای صفر اعلام کرد.

وظیفه درباره وضعیت آب و هوا در دو استان مازندران و گیلان نیز گفت: در دو روز آینده آسمان نیمه ابری و در پاره ای از نقاط همراه با مه صبحگاهی در این دو استان پیش بینی می شود که این وضعیت در روز پنجشنبه با بارش پراکنده باران در ارتفاعات همراه خواهد بود.

به گفته وی وضعیت آب و هوا در استان خراسان رضوی نیز کمی ابری و در پاره ای از نقاط همراه با مه صبحگاهی پیش بینی شده است./منبع : عصر ایران

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان