Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : ناظر گمرکات گیلان گفت: در سال گذشته ۱۲۰۴ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان کالای غیرنفتی به وزن یک میلیون و ۲۴۲ هزار و ۷۴۲ تن از گمرکات گیلان صادر شده است.

پرویز تقوی اظهار کرد: این مقدار کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش ریالی ۳۰ درصد و از حیث وزن ۳۳ درصد رشد داشته است.

وی عمده کالاهای صادر شده از گمرکات گیلان را محصولات نباتی ( ۱۹ وزنی و ۴۲ درصد ارزشی)، محصولات معدنی و مصنوعات از آن (۵۵ درصد وزنی و ۸ درصد ارزشی)، محصولات صنایع شیمیایی (8 درصد وزنی و ۸ درصد ارزشی) عنوان کرد و افزود: این کالاها به بیش از ۳۰  کشور دنیا صادر شده است.

مدیرکل گمرک انزلی تصریح کرد: صادرات گمرکات استان عمدتاً به کشور روسیه (۱۷درصد وزنی و ۳۱درصد ارزشی)، آذربایجان (۷۱درصد وزنی و ۴۲درصد ارزشی)، عراق (۱درصد وزنی و ۶درصد ارزشی ) انجام می شود .

تقوی ادامه داد: ما همچنین با کشورهایی گرجستان، قزاقستان، هند، اکراین، آلمان، بلوروس، ارمنستان، فرانسه، ترکیه، جمهوری مولداوی، انگلستان، امارات متحده عربی، مالزی، اندونزی، عراق، افغانستان، کنیا و ...  مبادلات تجاری داشته ایم.

وی تصریح کرد: گمرکات استان گیلان با اختصاص ۱.۵۵ درصد از وزن و ۱.۵۵ درصد از ارزش کل صادرات کشور از لحاظ وزنی رتبه یازدهم و از لحاظ ارزش رتبه ۱۳ را در بین گمرکات کشور بخود اختصاص داده است.

ناظر گمرکات گیلان یادآور شد: در سال گذشته (۱۳۹۲) بالغ بر یک میلیون و ۸۲۸ هزار و ۵۰۱ تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۲۵۵ میلیون و ۷۲۴ هزار و ۲۲۵ دلار از طریق گمرکات استان گیلان به کشور واردات قطعی شده است .

تقوی تصریح کرد: ۷۵ درصد وزنی و ۷۰ درصد ارزشی کالاهای وارداتی از استان گیلان را فلزات معمولی و مصنوعات از آن تشکیل می دهد .

وی ادامه داد: عمده واردات گمرکات گیلان  ازکشورفدراسیون روسیه، قبرس، امارات متحده عربی، اتریش و .... است.

تقوی افزود: کشورهایی همچون آفریقای جنوبی، اندونزی، مالزی، استونی، جمهوری چک، کنیا و جزیره استوک از جمله کشورهایی هستند که به مقصد کالاهای صادراتی ما افزوده شده اند./منبع : روابط عمومی گمرکات گیلان

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 1

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان