Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی از اصلاح 500 کیلومتر رویه آسفالت و 500 کیلومتر ساخت راه روستایی آسفالته در سال جاری در گیلان خبرداد .

ˈ سید حسین میرشفیع ˈ روز پنجشنبه در نشست بهسازی راه های روستایی گیلان اظهار کرد : تلاش براین است تا اعتبار مورد نیاز برای این حجم کار از طریق منابع مختلف تامین شود .

وی با اشاره به پایین بودن حجم تخصیص اعتبارات تملک دارایی برای بهبود وضعیت راه های روستایی گیلان افزود : 600 میلیارد تومان از سوی مجلس به راه های روستایی اختصاص یافته و تلاش می شود تا از این محل به راه های روستایی استان گیلان نیز اعتبار اختصاص یابد .

معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد : در بودجه سال 93 اعتبار ملی برای راه های روستایی در نظرگرفته نشده و کل اعتبارات موجود در استان ها توزیع می شود .

میرشفیع با بیان اینکه اعتبارات در بودجه 93 واقعی تر از بودجه 92 پیش بینی شده گفت : دستگاه ها این انتظار را داشته باشند که بخش قابل توجهی از اعتبارات تصویب شده به طرح های سال جاری اختصاص می یابد .

وی همچنین از آمادگی وزارتخانه برای تامین قیر مورد نیاز برای آسفالت راه های روستایی گیلان خبرداد و گفت : محدودیتی در رابطه با تامین قیر پروژه های راه های روستایی در سال جاری وجود نخواهد داشت .

معاون وزیر راه و شهرسازی استفاده از اعتبارات دهیاری ها و اجرای طرح های مشارکتی را از دیگر راهکارهای تامین اعتبارات لازم برای بهسازی راه های روستایی گیلان ذکر کرد .

میر شفیع میانگین آسفالت راه های روستایی در کشور را 52 درصد عنوان کرد و گفت : از 193 هزار کیلومتر راه روستایی در کشور ، 102 هزار کیلومتر آسفالت است .

وی میانگین آسفالت راه های روستایی در گیلان را 44 درصد عنوان کرد و گفت : جبران عقب ماندگی راه های روستایی گیلان از میانگین کشوری، مستلزم استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود است .

وی زمان را مهمترین محدودیت پروژه های راه در گیلان دانست و خاطرنشان کرد : باید با استفاده از توان موجود هرچه سریعتر نسبت به برنامه ریزی برای اجرای پروژه ها اقدام شود .

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات انجام گرفته برای شتاب در انجام پروژه های بخش راه گفت : در این رابطه قراردادها با پیمانکاران منعقد شده ، بدهی پیمانکاران در حال پرداخت است و برای امیدواری پیمانکاران ازآنان خواسته شده با پایان هر مرحله از کار صورت وضعیت خود را ارائه دهند .

میرشفیع محدودیت مصالح سنگی ، شن و ماسه را از دیگر مشکلات گیلان در اجرای پروژه های بخش راه عنوان و تصریح کرد : برای رفع این مشکل قرار بر این است تا بهره برداری از معادن غیر کوهستانی بدون اخذ مجوز انجام شود .

وی ادامه داد : برنامه ریزی های لازم برای شتاب در صدور مجوز برداشت از معادن کوهستانی نیز انجام گرفته است .

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وضعیت نامناسب راه های روستایی گیلان افزود : راه های روستاهای بالای 50 خانوار در بسیاری از مناطق محروم کشور آسفالت شده این در حالیست که در گیلان روستاهای بالای 500 خانواری وجود دارد که از راه روستایی آسفالته بی بهره هستند .

به گزارش ایرنا ،10 هزار و700 کیلومتر راه در استان گیلان وجود دارد که از این میزان هشت هزار و 900 کیلومتر راه روستایی است که تنها سه هزار و 898 کیلومتر معادل 44 درصد آن آسفالت است ./منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان