Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : سخنگوی دولت گفت که بیش از دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از دریافت یارانه انصراف دادند.

«محمد باقر نوبخت» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در نشستی با خبرنگاران افزود: هر چند در روزهای اول تعداد افرادی که برای دریافت یارانه ثبت نام نکرده بودند به بیش از ۱۰ درصد رسیده بود و پیش بینی می شد که هفت تا هشت میلیون نفر از دریافت انصراف دهند، به تشخیص خانوارها تعداد دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در مرحله دوم ثبت نام از دریافت یارانه انصراف دادند.

وی یادآور شد: ۷۳ میلیون نفر نیز در این مرحله برای دریافت یارانه ثبت نام کرده اند.

وی با اشاره به عایدی دولت از محل این انصراف ها، اظهار کرد: با انصراف این تعداد خانوار از دریافت یارانه نقدی، ۱۲۰۰ میلیارد تومان در اختیار دولت قرار می گیرد.

سخنگوی دولت همچنین با اشاره به برنامه دولت برای افزایش قیمت حامل های انرژی، تاکید کرد: رشد قیمت حامل های انرژی، بسیار کند و محدود خواهد بود.

به گفته نوبخت، طبق قانون دولت ۴۸ هزار میلیارد تومان از محل اصلاح قیمت ها و افزایش برخی حامل ها می تواند درآمد کسب کند و بالغ بر ۱۱ هزار ۳۰۰ میلیارد تومان مجاز است که از بودجه برای اجرای فاز دوم هدفمندی برخوردار بشود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: همه وعده هایی که طبق توافق ژنو داده شده بود، انجام شده و اقساط پرداخت شده است؛ اینکه ما چگونه از آنها استفاده کنیم و اینکه آنها را نقدی وارد کنیم یا برای خرید کالاها استفاده کنیم، این قدرت انتخاب را داریم. نوبخت ادامه داد: ما برای هر نوع کالای ضروری می توانیم از آن پول های آزاد شده طبق توافق ژنو، استفاده کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره برگزاری جشن زنانه در کاخ سعدآباد، گفت: عده ای منتظرند که یک موضوع کوچک را بزرگ کنند و یک موضوع غیرواقعی را اطلاع رسانی کنند، در حالی که دولت مشغول ساماندهی وضعیت اجرای قانون هدفمندی و مذاکرات هسته ای است؛ ممکن است کارشان این باشد که این حرف ها را بزنند.

سخنگوی دولت درباره ادعای برخی رسانه ها درخصوص بند ۳۵۰ اوین، تصریح کرد: رئیس جمهور طبق قانون اساسی و هیئت وزیران براساس وظایف شان، در هیچ یک از مواردی که حقوق شهروندان نایدیده گرفته شود، سکوت نخواهد کرد ولی یک وقت است این فعالیت با اعلام نظر انجام می شود و یک وقت هم با اعمال وظیفه پیگیری می شود. افرادی که زندانی هستند، حقوقی دارند و مجازات شوند، این هم قانونی است. این مسئله در حال گزارش گیری است و مطمئنا پس از دریافت اطلاعات کافی از سوی طرفین، این مسئله پیگیری خواهد شد./منبع : الف

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان