Saturday، 25 May 2024 | شنبه، 05 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در جریان بازدید از سد شهربیجار از انتخاب پیمانکار برای احداث نیروگاه برق آبی در سد شهر بیجار خبر داد.

سیف الله آقابیگی با اشاره به وجود چهار میلیارد متر مکعب روان آب در گیلان اظهار کرد : از این مقدار  2.2 میلیارد متر مکعب روان آب در حوزه قزل اوزن جریان دارد .

وی با اساره بر استفاده بهینه از روان آب ها و سیاست دولت در استفاده از انرژی های پاک در کشور گفت : 37 ساختار برای نصب نیروگاه های برقابی در گیلان وجود دارد که پیمانکار برای احداث نیروگاه برقابی در سد شهربیجار انتخاب شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت : نیروگاه های برقابی منبع تولید انرژی پاک، ارزان و سازگار با محیط زیست است که با داشتن 55 رودخانه از استان های پر آب کشور است.

وی در خصوص توان نیروگاه سه مگاواتی سد تاریک گفت: این نیروگاه قادر است برق مورد نیاز یک هزار خانوار را از انرژی پاک تامین نماید .

آقابیگی افزود : امکان احداث نیروگاه سه مگاواتی در سد تنظیمی تاریک نیز وجود دارد که با احداث نیروگاه دوم تولید برق نیروگاه برقابی سد تنظیمی تاریک به شش مگاوات افزایش می یابد .

وی ادامه داد : آبدهی کشاورزی سد سفیدرود برای شش ماه در سال است ولی رودخانه های جانبی می توانند آب مورد نیاز سد تاریک را برای تمام سال تامین کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان