Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با خون شهدا و صبر و مقاومت جانبازان قوام یافته، گفت: حمایت از اسلام، انقلاب، امام و رهبری، فکر و ذکر جانبازان ما در همه حال است.

آیت الله زین العابدین قربانی، امروز 12 خردادماه در دیدار با 3 تن از جانبازان 70درصد شهرستان رشت که به مناسبت میلاد حضرت عباس(ع) و روز جانباز در بیت ایشان برگزار شد، خسارات ناشی از هشت سال جنگ تحمیلی را غیر قابل جبران دانست و اظهار کرد: اگر مقاومت، ایثار و فداکاری رزمندگان ما نبود، نمی توانستیم صدام را به زباله دان تاریخ بفرستیم و او را در اشغال ایران ناکام بگذاریم.

وی با بیان اینکه شهادت آرزوی مردان خداست، افزود: رزمندگان نظام اسلامی حاضر نبودند دست از جبهه و جهاد بکشند و دنبال شهادت رفتند و مقاومت کردند و در این راه خودشان را از یاد بردند؛ در واقع اگر این از خودگذشتگی ها نبود، انقلاب اسلامی پیروز نمی شد؛ لذا باید قدردان شهدا خصوصا جانبازان باشیم، زیرا شهدا یک بار شهید شدند و به دیدار معبود شتافتند، اما جانبازان با کسالت ها و مشکلاتی که دارند هر روز شهید می شوند و دم برنمی آورند.

امام جمعه رشت ناله بیمار از درد را حمد و تسبیح خدا دانست و ادامه داد: جانبازان لحظه لحظه عمرشان جهاد در جبهه مبارزه با کفر است، زیرا آنان با خدا معامله کردند و لذا تمام دردها و سختی ها را آرامش می بینند.

نماینده ولی فقیه در گیلان حضرت ابوالفضل العباس(ع) را الگوی جانبازان دانست و گفت: حضرت عباس(ع) حامی دین و امام زمانش بود؛ حمایت از اسلام، انقلاب، امام و رهبری نیز فکر و ذکر جانبازان ما در همه حال است.

وی رفتار و کردار جانبازان را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: مردم جامعه به جانبازان و رزمندگان نگاه می کنند و از آنان الگو می گیرند؛ اگر خدای ناکرده رفتار و کردار نادرستی از جانبازی سر بزند، مردم آن را پای اسلام می گذارند؛ لذا جانبازان باید عزت و حرمت جانبازی را نگه دارند.

آیت الله قربانی حرمت جانبازان را مانند حرمت امامزادگان دانست و متذکر شد: همانگونه که حرمت بقاع متبرکه را حفظ می کنیم باید حرمت جانبازی و جان دادگی را نگه داریم؛ حتی گاهی حرمت و مقام یک جانباز از برخی بقاع نیز بالاتر است، زیرا برخی امامزادگان نه بر اساس دستور ولایت و طبق تشخیص خود کاری را انجام دادند، اما شهدا و جانبازان به دستور نائب امام زمان(عج) حرکت کردند؛ لذا جانبازان پیش خدا حجت دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بصیرت و معرفت بالای شهدا و جانبازان در پیروی از دستور ولی امر، خاطرنشان کرد: خانواده جانبازان نیز باید حرمت جانبازشان را نگه دارند، زیرا آنان کار عظیمی انجام دادند که امروز نظام اسلامی در دنیا به یک الگو تبدیل شده است؛ روزی که ایران به حمایت از سوریه برخاست همه دنیا علیه سوریه بودند، اما امروز بیش از 30 کشور حامی سوریه هستند، یعنی دنیا به سمتی خواهد رفت که نظام اسلامی ما می رود و کمونیسم خط دهنده دنیای ضد استکباری نیست، بلکه جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با خون شهدا و صبر و مقاومت جانبازان قوام یافته، گفت: امر به معروف و نهی از منکر مهم ترین خواسته شهدا و جانبازان است، زیرا امر به معروف و نهی از منکر عامل پیشرفت جامعه و ترک آن موجب پس رفت است؛ عدم مبارزه با منکرات سبب شد در کشور مسلمانی مانند اسپانیا دیگر اثری از دینداری و اسلام نباشد و این مصیبت بزرگی بر مردم آن کشور است؛ اگر ما هم به وظیفه مان عمل نکنیم جمهوری اسلامی از بین خواهد رفت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان