Friday، 14 June 2024 | جمعه، 25 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری ، مدیر حوزه های علمیه کشور که برای حضور در سالگرد شهید آیت الله احسان بخش به استان گیلان سفر کرد با آیت الله قربانی ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت دیدار و در خصوص پاره ای مسایل مربوط به حوزه ها و نحوه جذب و گزینش طلاب بحث و تبادل نظر کرد.

آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در این دیدار هدف از افتتاح حوزه علمیه امیر المومنین را جذب و تربیت جوانان منطقه و طلاب حوزه دریای خزر و منطقه قفقاز اعلام فرمود .

وی بعنوان موسس حوزه علمیه امیر المومنین علی (ع) در این دیدار خواستار حمایت بیشتر مدیریت حوزه های علمیه از مدرسه علمیه امیرالمومنین (ع) شد و گفت: پشتیبانی از این مدرسه بزرگ می تواند به عنوان پایگاهی برای حوزه های علمیه تلقی شود.

پس از این دیدار آیات حسینی بوشهری و قربانی از از بخش های مختلف حوزه بازدید و در جریان آخرین وضعیت ساخت حوزه علمیه امیرالمومنین قرار گرفت .

آیت الله حسینی بوشهری در پایان بازدید طی مصاحبه ای اعلام کرد : باید از تلاش مجاهدانه حضرت ایت الله قربانی و کسانی که با ایشان همکاری و همراهی کردند و منشأ  این کار عظیم و کم نظیر بلکه بی نظیری شدند تشکر و تشکر کنیم .

وی افزود: کار عظیمی صورت گرفت ما انشاءالله به این کار بی نظیر دل بسته ایم و در آینده بعنوان یک قطب محوری علمی در کشور معرفی خواهد شد .

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد : امیدوارم حجرات این حوزه پر از طلاب فاضل و درس خوان شود و اساتید رفت و آمد کنند و با افتتاح کتابخانه عظیم آن این جا مرکزی برای پژوهش معارف و مسائل اسلامی شود.

وی گفت : حوزه علمیه امیر المومنین در حقیقت اتمام حجتی برای همه کسانی که خواهان گسترش فرهنگ اهل بیت هستند .

وی افزود : این حوزه می تواند پشتیبانی برای حوزه علمیه قم باشد .که علاوه بر پاسخ گویی به شبهات جوانان منطقه اسلام را در حوزه دریای خزر و قفقاز بیشتر اشائه دهد.

آیت الله حسینی بوشهری نیز ساخت حوزه علمیه امیر المومنین را کاری بسیار بزرگ و شایسته تقدیر دانست و گفت : توسعه روزافزون این مرکز بزرگ علوم دینی می تواند پاسخگوی نیاز های دینی و فقهی مردم منطقه باشد .

23

24

26

28

29

20

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان