Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : پلاتو تخصصی تئاتر شهررشت اولین سالن black box  با نور حرفه ای و با ظرفیت بالغ بر 50 نفر که با همت کارگروه تاتر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در خانه فرهنگ و هنر این سازمان شروع به کار کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت ، پلاتوی تخصصی تاتر رشت با عنوان «خانه کوچک نمایش» به همت کارگروه تاتر  سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت از اردیبهشت 1393 فعالیت خود جهت ارتقا سطح کیفی و کمی اجرای تاتر و به منظور گسترش فضای فرهنگی شهر رشت آغاز نموده است. این سالن چند منظوره با مساحت حدودی  65 متر مربع و ظرفیت بالغ بر 50 نفر و بهسازی های صورت گرفته علاوه بر اجرای تاتر امکان برگزاری برنامه های گوناگون نظیر اکران فیلم، برگزاری جلسات تخصصی هنری و همایش ها نیز  دارا است.

مرتضی عاطفی ، مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت با اشاره به اختصاص این فضا به اجرای  تاتر که یکی از هنرهای با قدمت  طولانی در گیلان است گفت :با وجود کمبود سالن مناسب نمایش در شهر ، ساخت و راه اندازی سالن هایی نظیر خانه کوچک نمایش در جهت توسعه و توزیع مناسب فضاهای فرهنگی  صورت گرفته و امید است با آغاز به کار این پلاتو شاهد تولید و اجرای آثار با کیفیت در شان شهر رشت  و پیشینه هنری این شهر باشیم.

وی افزود : از آنجا که با وجود تعداد قابل توجه هنرمندان فعال از وجود یک سالن استاندارد و تخصصی محروم هستیم و از طرفی گروه های هنری همیشه برای جذب تماشاچی با مشکل مواجه هستند با اختصاص مکانی در خانه فرهنگ و هنر و آماده سازی آن به شکل فعلی با  حمایت بخش خصوصی درصدد حل این مشکل برآمدیم.

عاطفی در مورد چگونگی حمایت از اجرای آثار در خانه کوچک نمایش خاطر نشان کرد : طبق تفاهم نامه ، خانه  هزینه چاپ پوستر و بروشور آثار را عهده دار شده و پرداخت کمک هزینه به گروه ها بر اساس ضوابط و اولویت بندی ها در راستای اهداف سازمان نیز وجود دارد.

گفتنی است  خانه کوچک نمایش که از تاریخ 20 اردیبهشت ماه 1393 با اجرای نمایش « بن بست طلا» به نویسندگی پرستو آزاد و کارگردانی مجید کاظم زاده مژدهی به طوور رسمی افتتاح و به مکانی دائمی برای اجراهای عمومی تاتر اختصاص یافته است. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به میدان شهرداری ، ابتدای خیابان سعدی ، خانه فرهنگ و هنر مراجعه نمایند.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان