Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : حجت الاسلام محمد لاکانی ظهر امروز در نشست هماهنگی بزرگداشت شهدای هفتم تیر گیلان اظهار کرد: شهید بهشتی مظهر نظم و انضباط، مظهر امید و عالمی بزرگ و ارزشمند بود.

وی افزود: شهید بهشتی در مظهر اساتید بزرگی مانند حضرت امام خمینی (ره) و مرحوم آیت الله بروجردی تعلیم و تربیت یافت و عمر گرانب های خود را صرف جهاد کرد.

مدیر حوزه های علمیه گیلان ادامه داد: زمانی که قرار است از شخصیت عالمی بزرگ و کم نظیر مانند شهید بهشتی تجلیل شود باید از سخنرانی بهره گرفت که از آن بزرگوار شناخت کامل و جامع داشته باشد.

وی گفت: به نظر بنده آیت الله قربانی امام جمعه رشت که در گذشته از یاران و نزدیکان شهید دکتر بهشتی بود می تواند به خوبی به معرفی ابعاد مختلف شخصیتی آن شهید مظلوم بپردازند.

*کتاب زندگینامه 4 شهید گیلانی در واقعه هفتم تیر منتشر شود

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان نیز در نشست مذکور با تاکید بر گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار کرد: با توجه به تجربیات برگزاری چنین برنامه هایی در سال های گذشته امسال باید برنامه ها جامع تر و کامل تر باشد.

احمد اسماعیلی، پیشنهاد کرد برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هفتم تیر انتشار کتابی باشد که در آن ضمن بیان واقعه هفتم تیر به معرفی چهار شهید گیلانی این حادثه نیز بپردازد.

وی اضافه کرد: از تمام افراد، دستگاه ها و نهادها انتظار می رود اگر اطلاعات و اسنادی در زمینه زندگینامه چهار شهید بزرگوار گیلانی حاضر در واقعه هفتم تیر در دست دارند با اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلانی درباره چاپ کتاب مذکور همکاری کنند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان خاطرنشان کرد: حضور در مزار شهدا و مزار شهید سیف الله کریمی لنگرودی از شهدای واقعه هفتم تیر از جمله برنامه های اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان در مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر در سال جاری است./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان