Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه ۵۵ هزار هکتار از اراضی استان تجهیز و نوسازی می شود، گفت: امسال ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه بخش کشاورزی از صندوق ملی در اختیار تولید کنندگان گیلانی قرار می گیرد.

علیرضا شعبان نژاد ظهر امروز در دیدار کارکنان سازمان جهادکشاورزی گیلان با نماینده ولی فقیه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، با بیان اینکه تلاش می کنیم تا در استان براساس مزیت ها تولید را انجام دهیم، اظهار کرد: کاهش سختی کار، آموزش به کشاورزان و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی برخی از برنامه هایی است که در بخش کشاورزی استان پیگیری می شود.

55هزار هکتار از اراضی گیلان تجهیز و نوسازی می شود

وی با اشاره به اهمیت تجهیز و نوسازی مزارع کشاورزی در گیلان، افزود: طبق هماهنگی دولت امسال 105 هزار هکتار از اراضی کشور تجهیز می شود که سهم گیلان 55 هزار هکتار است که در توسعه مکانیزاسیون نقش مهمی را ایفا می کند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان با اشاره به پرداخت مطالبات پیمانکاران و بازنشستگان سازمان جهاد کشاورزی استان، گفت: 95 درصد از این مطالبات با همکاری مجموعه جهاد و از منابع ملی استانی تامین شد و مابقی در آینده نزدیک پرداخت می شود.

شعبان نژاد تصریح کرد: 90 درصد شخم اراضی کشاورزی گیلان بدون استفاده از آب سد انجام شد که نشان می دهد نخستین گام در اقتصاد مقاومتی توسط مردم و مسئولان برداشته شده است و اجازه ندادیم وجبی از زمین کشاورزی کشت نشود.

وی با بیان اینکه در این دوران پیشنهاد شد به دلیل مشکلات کم آبی 30 درصد اراضی استان کشت نشود، خاطرنشان کرد: با اراده کشاورزان و مسئولان و مدیریت درست آب بیشتر اراضی برنج کشت شد البته برخی از مزارع به دلیل مشکلاتی به غیر از کمبود آب کشت نشده است.

تعمیر و بازسازی 250 دستگاه موتور پمپ برای حل مشکل کم آبی در گیلان

رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان با بیان اینکه سه میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای کشاورزان به منظور تامین موتور پمپ در اختیار آنها قرار گرفت، گفت: 250 دستگاه موتور پمپ این سازمان تعمیر و بازسازی شد که در صورت نیاز در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.

شعبان نژاد با اشاره به برگزاری جلسه تنظیم بازار، گفت: امسال تنظیم بازار براساس سیاست دولت به عهده جهادکشاورزی است تا در ایام ماه مبارک رمضان مردم با مشکل رو به رو نشوند.

وی افزود: به همین منظور در نمایشگاه های از محصولات مختلف کشاورزی به منظور تنظیم بازار برای تولیدکنندگان ایجاد می شود تا به صورت مستقیم کالای خود را به مردم عرضه کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان