Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: نمی توانیم نظاره گر بیکاری 70 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی گیلان با وجود نعمت های فراوان و محور قرار دادن کشاورزی این استان باشیم.

محمدعلی نجفی ظهر امروز در جمع کشاورزان برتر گیلان با تبریک هفته جهاد کشاورزی اظهار کرد: هر روز باید روز جهاد و خدمت به کشاورزان و روستاییان باشد.

وی گیلان را استانی کشاورزی خواند و افزود: گیلان در تولید محصولاتی مانند فندق، گل گاوزبان، بادام زمینی، ماکیان، صید و صیادی، چوب و صنوبرکاری، مرغ اجداد و... رتبه دوم کشوری را دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه این استان با وجود مزیت ها برتر در تولید محصولات کشاورزی نباید در اشتغال جزو پنج استان نخست کشور باشد، تصریح کرد: بیکاری گیلان با کشاورزی همخوانی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: نمی توانیم نظاره گر این باشیم که 70 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی استان با وجود نعمت های فراوان و با محور قرار داشتن کشاورزی بیکار باشند.

نجفی با اشاره به اینکه امید زیادی به بخش کشاورزی وجود دارد، گفت: مشکلات استان در بخش اشتغال با دست کشاورزان برطرف می شود.

وی بحث آموزش و ترویج در توسعه بخش کشاورزی، توجه به دانش فنی، تشکل های کشاورزی و استفاده از مددکاران ترویجی را مورد تاکید قرار داد و نقش آنها را در توسعه بخش کشاورزی تاثیرگذار دانست.

امروز توسط استاندار گیلان از تولید کننده برنج هاشمی و علی کاظمی به صورت ویژه تجلیل شد.

در 350 هزار هکتار از اراضی شالیزاری کشور برنج هاشمی و در 50 هزار هکتار از شالیزارها نیز علی کاظمی کشت می شود./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان