Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه دادستان ها یار و یاور نهادهای اجرایی، فرهنگی و آموزشی هستند، گفت: نظارت و مدیریت بر امور پیشگیری در شهرستان ها بر عهده دادستان هاست.

دکتر جان احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان در گردهمایی دادستان های شهرستان های گیلان که دوشنبه26 خردادماه در سالن اجتماعات دادگستری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: پیشگیری از آسیب ها و جرایم از مهمترین مسائل بخش های فرهنگی و اجتماعی است.

وی افزود: دادستان ها باید تلاششان بر این باشد که نهادهای فرهنگی و تربیتی را به فعال شدن وا دارند تا بتوانند به رسالتشان در جامعه عمل کنند.

آقایی ادامه داد: اگر همه دستگاههای اجرایی و اجتماعی به وظایفشان به خوبی عمل کنند آسیب های اجتماعی کمتر خواهد شد.

وی گفت: دادستان های شهرستان ها با شناخت درست مشکلات با تذکرات قانونی و شرعی به موقع به دستگاههای اجرایی در رفع آنها کمک خواهند کرد تا میزان ورودی پرونده های قضایی کاهش یابد.

وی با بیان اینکه دادستان هایار و یاور نهادهای اجرایی، فرهنگی و آموزشی هستند، گفت: نظارت و مدیریت بر امور پیشگیری در شهرستان ها بر عهده دادستان هاست، پیشگیری قضایی از جمله وظایف مهم نهادهای کیفری بویژه قضات است، دادستان ها باید تلاش کنند تا مجرمین پس از گذراندن دوران محکومیت بار دیگر دچار جرم نشوند.

آقایی تصریح کرد: دادستان ها باید در راستای قانون با تعامل دستگاههای اجرایی، امنیتی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی تلاش کنند تا زمینه عدم ارتکاب جرم و بزهکاری را در جامعه فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه فضاهای شهری ظرفیت بسیار خوبی برای انتقال پیام های پیشگیرانه در جامعه هستند، اضافه کرد:دادستان ها یکی از پر وظیفه ترین اشخاص در دستگاه قضایی هستند.

آقایی افزود: دادستان ها به کمک نهادهای امنیتی، پلیسی، نظامی و انتظامی تلاش کنند تا زمینه و بستر ارتکاب جرم را برای مرتکب احتمالی ناامن کنند.

وی خاطرنشان کرد: همه نهادها و سازمانهای رسمی و غیر مردمی باید در راستای قانون تلاش و به وظایف و تکالیف قانونی خود عمل کنند تا شاهد بزهکاری در جامعه نباشیم زیرا وقتی جرمی اتفاق می افتد همه آحاد جامعه خسران و زیان می بینند./منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان