Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مجمع مشورتی شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور گفت: توسعه پایدار محلی و ارتقای کیفیت محیط زیست باید نخستین اولویت شوراهای اسلامی باشد.

احمد مسجد جامعی ظهر چهارشنبه در دومین اجلاس روسای شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور که در ساختمان شهرداری واقع در میدان شهدای سرپل ذهاب رشت برگزار شد، افزود: بهبود نظام مدیریت کلانشهرها، نظارت دقیق و کارآمد در گسترش کلانشهرها، تحقق حداکثری حقوق شهروندان، افزایش سطح مشارکت مردم در اداره امور محلی با رعایت اصل 103 قانون اساسی و تحقق نظام مالیه محلی و درآمدهای پایدار از دیگر راهبردهای است که شوراهای اسلامی کلان شهرهای کشور با کمک این اجلاس باید به آن دست یابند.

وی اظهار داشت: هم اکنون ارتباطات مؤثری با دولت از سوی و روند شهرداری تهران آغاز شده که امید می رود دیدگاه های مختلف به صورت یکپارچه برای رفع مشکلات کلان شهرها در کنار یکدیگر قرارگیرند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در این راستا کمیسیونی با حضور وزیران و اعضای شورا تشکیل شده که از مهمترین اهداف آن سیاست گذاری، زمینه سازی و ایجاد سازوکار مناسب به منظور برقراری تعامل مطلوب و مدیریت یکپارچه شهری است.

وی از انضباط شهری به عنوان اولویتی مهم یاد کرد و گفت: تحقق این امر مستلزم وجود قوانین و قواعد شفاف و پشتیبانی کننده است که در بخش سیما و منظر شهری تهران همه قوانین به یک سند مبدل گشت بر این اساس کار گروه نظارت بر قانون شکل گرفت.

مسجد جامعی به اولویت مهم حقوق شهروندی اشاره کرد و افزود: سلامت جسمی، روحی و اجتماعی، محیط زیست و فضای سبز سالم و با نشاط و حفظ فرهنگ از دیگر اولویت های مهمی است که باید مد نظر شوراهای اسلامی و شهرداری ها قرار گیرد./منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان