گیلانیان
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 21 March , 2023
آگوست 30, 2014 کد خبر : 29361 خبر ها

معاون اجرائی رئیس جمهور:‏

ایجاد همدلی و انسجام بین صفوف ملت و گروه های سیاسی از اصول اساسی ‏دولت است

ایجاد همدلی و انسجام بین صفوف ملت و گروه های سیاسی از اصول اساسی ‏دولت است

گیلانیان : مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر با سخنرانی معاون اجرایی رییس وبا حضور نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، استاندار، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و قشرهای مختلف مردم صبح امروز در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) رشت برگزار شد.

دکتر شریعتمداری در این مراسم ؛ با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنرگفت : ادامه راه این شهدا یک تکلیف و وظیفه اسلامی و اساسی است.

وی افزود: حرکات اصولی و راهبردی و مدیریت جهادی این دو شهید بزرگوار بر کسی پوشیده نیست و بنده به عنوان قائم مقام یکی از معاونت‌های دولت شهید رجایی از نزدیک با وی کار کردم و با سجایای اخلاقی این دو شهید بزرگوار آشنایی دارم.

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه وظیفه دارم از شهدای قوه مجریه در استان نیز یاد کنم، ادامه داد: به‌ویژه شهیدان انصاری و نورانی که روحیه پرشور و انقلابی آنها در پیشبرد اهداف نظام زبانزد بود.

 دکتر شریعتمداری ضمن اعلام سلام گرم حجت الاسلام حسن روحانی به مردم گیلان، به سفر هیات دولت به استان خراسان رضوی در هفته کرامت اشاره و بیان کرد: رییس جمهوری علاقه مند است که از نزدیک با مردم همه استان ها ملاقات کند و هیات دولت در یک فرصت مغتنم به گیلان سفر می‌کند.

معاون اجرایی رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش به توفیقات دیپلماسی کشورمان اشاره کرد وگ گفت: دولت در مذاکرات هسته ای، تحت رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب، قدمی از منافع ملی عقب نشینی نکرد.

دکتر شریعتمداری افزود: هیاتی عالم و متخصص با در نظر داشتن بیانات حکیمانه رهبری، مذاکرات هسته ای را انجام می دهند.

وی خاطرنشان کرد: در این مذاکرات با رهنمودهای حکیمانه رهبری و بکارگیری ابزارهای صحیح دیپلماتیک در صحنه بین المللی، ماشین صدور قطعنامه های ظالمانه علیه مردم ایران، متوقف شد.

معاون اجرایی رییس جمهوری ادامه داد: دولت در این مذاکرات، قدمی از منافع ملی عقب نشینی نکرد و در این مدت میلیاردها دلار از دارایی های بلوکه شده ملت را به کشور بازگرداند.

 وی در ادامه سخنانش گفت: امروز بسیار از محدویت ها توسط دولت تدبیر و امید برداشته شده و دیپلماسی کشور، موجب ایجاد جو روانی مثبت در فضای کسب و کار در حوزه های داخلی و خارجی شده است.

دکتر شریعتمداری افزود: در آغاز کار دولت یازدهم، کشور با سختی ها و دشواری هایی از جمله دشمنی دولت های سلطه گر و استکباری مواجه بود که با وضع قطعنامه های ظالمانه نه تنها در حوزه اقتصاد بلکه در همه حوزه ها برای کشور محدودیت ایجاد کرده بودند.

وی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در شرایطی مسوولیت اجرایی کشور را برعهده گرفت که اقتصاد دچار بی ثباتی بود حال اینکه ظرف مدت یک سال، دولت با اتخاذ تدابیر درست و اصولی، تورم را به طور قابل توجهی کاهش داد.

معاون اجرایی رییس جمهوری با بیان اینکه با اقدامات دولت تا پایان سال جاری، کشور از رکورد تورمی خارج می شود، گفت: در آینده ای نزدیک، شاهد رونق اقتصادی در ایران اسلامی خواهیم بود.

وی ایجاد همدلی و انسجام بین صفوف ملت و گروه های سیاسی را یکی از اصول اساسی دولت ذکر و اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید، گروه های سیاسی به هم نزدیک تر شده و حول محور منافع ملی با هم توافق دارند.

 دکتر شریعتمداری برطرف کردن اختلافات و ایجاد وحدت سه قوه را یکی دیگر از اصول حاکم بر فعالیت های دولت یازدهم خواند و تعامل و همکاری بین قوا را یک ضرورت عنوان کرد.

به گفته معاون اجرایی رییس ؛ التزام عملی به قانون و تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری به عنوان ستون و محور انقلاب، از دیگر اصول دولت است و همه دولتمردان خود را مکلف به رعایت این موارد می دانند.

وی در بخش دیگری از سخنانش؛ یکی از مهمترین فعالیت های دولت در سه سال آینده را توجه به گردشگری بویژه در بخش های گردشگری درمانی ، میراث فرهنگی ، مفاخر فرهنگی و زیرساخت ها ذکر کرد و گفت: دولت برای احداث جاده های دسترسی به مرکز کشور و راه آهن گیلان، گام های مهمی برمی دارد.

معاون اجرایی رییس جمهوری همچنین به حمایت دولت از محصولات راهبردی کشاورزی گیلان در راستای تامین امنیت غذایی اشاره و اضافه کرد: تخصیص یکصد و ۶۰ میلیارد تومان اعتبار به محصول راهبردی چای و تعیین قیمت خرید تضمینی برنج، از جمله تدابیر موثر دولت در حمایت از این محصول است./منبع : روابط عمومی استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی