گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
ژوئن 13, 2014 کد خبر : 27689 خبر ها

۳ خط تولید نئوپان فومنات راه‌اندازی می‌شود

۳ خط تولید نئوپان فومنات راه‌اندازی می‌شود

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از راه‌اندازی سه خط تولید مجتمع تولیدی و صنعتی فومنات با سرمایه‌گذاری ۱۸۳ میلیارد تومانی خبر داد.

علی منتظری عصر امروز در جریان بازدید از مجتمع تولیدی و صنعتی فومنات اظهار کرد: صنایع سلولزی با واقعیت‌های گیلان همخوانی دارند.

وی به آغاز حرکت خوب در صنایع سلولزی گیلان اشاره کرد و افزود: صنایع سلولزی می‌تواند موجب رونق صنعت کشاورزی استان شود و این موضوع نیازمند حمایت است.

منتظری خواستار ایجاد فرهنگ صنعتی در گیلان شد و بیان کرد: همزمان با راه‌اندازی واحدهای سلولوزی می‌توان زراعت چوب در استان را رونق داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به استفاده از ضایعات چوب در کارخانه‌های سلولزی، تصریح کرد: مجوز احداث ۱۰ کارخانه‌ ام‌دی‌اف و فرآورده‌های سلولزی در استان صادر شده است.

وی از اجرایی شدن پنج مجوز احداث صنایع سلولزی در گیلان خبر داد و یادآور شد: دو واحد سلولزی تا پایان سال جاری در استان راه‌اندازی می‌شود.

منتظری به راه‌اندازی سه خط تولید مجتمع تولیدی و صنعتی فومنات با سرمایه‌گذاری ۱۸۳ میلیارد تومانی در سال جاری اشاره کرد و گفت: تعداد ۲۰۰ نفر اشتغالزایی راه‌اندازی خط تولید ام‌دی‌اف، ملامینه و های‌کلاس و یووی در مجتمع مذکور است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه سه واحد صنایع سلولزی تا پایان سال ۹۴ در استان به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: ۶۰۰ هزار متر مکعب ام‌دی‌اف تا دو سال آینده در گیلان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی راه‌اندازی واحدهای جدید سلولزی را نیازمند ۸ هزار هکتار عرصه جدید کشت چوب در گیلان خواند و بیان کرد: زراعت چوب از قابلیت‌های بسیاری در استان برخوردار است.

منتظری گیلان را قطب واردات چوب کشور دانست و تصریح کرد: واحدهای سلولزی استان در راستای استفاده از قابلیت کشورهای همسایه ایجاد شده است.

این مسئول واحدهای سلولزی را سازگار با محیط زیست خواند و یادآور شد: صنایع مذکور مشکل زیست‌محیطی ندارند.

*اشتغال ۵۴۰ نفر در مجتمع تولیدی و صنعتی فومنات

مدیر مجتمع تولیدی و صنعتی فومنات نیز در جریان بازدید مذکور به پنج خط تولید فعال این واحد صنعتی اشاره کرد و گفت: تعداد ۳۴۰ نفر اکنون در مجتمع تولیدی و صنعتی فومنات فعالیت می‌کنند.

رحمت‌الله یوسفی به راه‌اندازی واحدهای جدید در مجتمع مذکور اشاره کرد و افزود: اشتغالزایی مجتمع تولیدی و صنعتی فومنات با راه‌اندازی واحدهای جدید به ۵۴۰ نفر می‌رسد.

وی صنایع نئوپان و کاغذ را جزو صنایع استفاده‌کننده از خرده‌چوب دانست و اظهار کرد: مواد اولیه، نیروی کار ماهر و انرژی از مزیت‌های راه‌اندازی صنایع سلولزی محسوب می‌شود و گیلان از مزیت مواد اولیه و نیروی کار ماهر برخوردار است.

یوسفی با تاکید بر سازگاری صنایع سلولزی با محیط زیست، خاطرنشان کرد: صنایع سلولزی آلودگی زیست‌محیطی ندارند.

مدیر مجتمع تولیدی و صنعتی فومنات مواد اولیه این واحد تولیدی را ضایعات چوب عنوان کرد و یادآور شد: تولید نئوپان و ام‌دی‌اف در داخل کشور از خروج ارز جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به تولید بسیاری از نیاز نئوپان و ام‌دی‌اف کشور در داخل، اظهار کرد: راه‌اندازی صنایع سلولزی در خودکفایی، اشتغالزایی و استفاده بهینه از مواد اولیه موجود حائز اهمیت است.

یوسفی صنایع سلولوزی را صنعت دل‌سوز جنگل دانست و بیان کرد: ۱۴ هزار متر مربع از منابع طبیعی گیلان در اختیار مجتمع تولیدی و صنعتی فومنات گذاشته شده است.

مدیر مجتمع تولیدی و صنعتی فومنات تولید این واحد را روزانه ۲۵۰ تن عنوان کرد و افزود: تولید مجتمع تولیدی و صنعتی فومنات با راه‌اندازی خط‌های جدید به روزانه ۶۰۰ تن افزایش می‌یابد./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی