گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
می 14, 2014 کد خبر : 27067 سبک زندگی

۳۰ ـ دوستان گوناگون

۳۰ ـ  دوستان گوناگون

اختصاصی گیلانیان : یکی از مهمترین نیازهای هر انسان، برخورداری از دوست خوب است. اهمیت دوست مؤمن، شایسته و موفق، در کلیه مراحل مختلف زندگی، به خوبی مشاهده می شود. بهترین وقت برای گزینش و انتخاب دوست صالح، زمان جوانی است.

جوانی می تواند موفق باشد و پیشرفت نماید که پیرامون وی را دوستان باایمان در اعتقادات دینی، مقاوم در برابر ناملایمات، سخت کوش در کارها، دارای دیدگاه مثبت، دلسوز و راستگو، فرا گرفته باشند. این مسئله باید به یک «سبک زندگی» تبدیل گردد.

دوستان متنوع

به شما پیشنهاد می کنم دوستان متنوع و مختلف داشته باشید. منظور از «متنوع» این نیست که از میان قماربازان، شراب خواران  اهل مواد مخدر و عیاشان، دوستانی داشته باشید و از سوی دیگر با افراد سالم، پرهیزکار و پاک هم رفاقت کنید.

مراد از متنوع، داشتن دوستانی از تمامی اقشار جامعه ــ کارگر، کشاورز، پزشک، روحانی، معلم، مهندس، بازاری، کارمند و… است. زیرا از هر یک آنان، می توان نکات فراوان و گوناگونی آموخت و در زندگی بکار بست.

دوستان بسیار و دشمنان اندک  

داشتن ارتباط های مختلف در سطح جامعه، می تواند بسیار به شما کمک کند. زیرا هیچگاه نمی دانید که دوستان آینده شما چه کسانی خواهند بود و به چه افرادی نیاز پیدا خواهید کرد؟. بنابراین سعی کنید بر اساس ارزش های اخلاقی و اعتقادی خویش، دوستان بسیار و دشمنان اندکی داشته باشید.

در تمام مراحل زندگی، یک نکته را از یاد نبرید. عمق دوستی های واقعی را فدای تعداد دوستان نکنید. صدها آشنای نزدیک یا دور، بدون یک دوست واقعی، بی فایده است. احتمال دارد و ممکن است در بیشتر مواقع هم این طور شود که «آشنایان» در موقع نیاز، به انسان پشت کنند، ولی یک دوست واقعی، زمانی که به او احتیاج دارید، هیچگاه شما را ترک نمی کند.

دوستی واقعی و عمیق

بنابراین ضمن این که دوستان بسیاری دارید، مطمئن شوید که دوستی شان واقعی و عمیق است. پیدا کردن یک دوست واقعی، از دشوارترین کارهای یک انسان در طول زندگی وی می باشد.

دین مقدس اسلام، روی مسئله پیدا کردن دوست شایسته، تاکید زیادی دارد و به مسلمانان گفته شده است که شخصیت واقعی هر فردی را می توان از طریق آشنایانی که با آن ها رفت و آمد و نشست و برخاست دارد، شناسایی کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی