گیلانیان
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023
ژوئن 4, 2014 کد خبر : 27512 سبک زندگی

سبك زندگي و تحقق لوازم آن براي موفقيت جوانان

۳۱ ـ همدمی دایمی با کتاب

۳۱ ـ همدمی دایمی با کتاب

یک جوان، برای رسیدن به موفقیت و کامیابی، نیازمند مطالعه و همدمی  دایمی با کتاب است و باید به یک «سبک زندگی» برای وی تبدیل گردد. پس همیشه کتابی به همراه داشته باشید.

کتاب، اطلاعات شما را از محیط اطرافتان، افزایش می دهد. کتاب، مطالب جدیدی را به ذهن شما، تزریق می نماید. کتاب، فضاهای تازه ای را پیش روی خواننده اش، می گشاید. کتاب، سطح آگاهی های جامعه را به نحو شگفت آوری، بالا می برد. کتاب ـ البته از نوع مفید آن ـ مانع از تلف شدن وقت فرد کتابخوان است.

استفاده از فرصت ها

کتاب، موجب استفاده ی بجا از فرصت ها است. کتاب، نحوه تفکر و سخن گفتن شما را تغییر می دهد. کتاب خوب، روش صحیح زندگی را به مردم می آموزد. کتاب خوب، مانع از تکرار اشتباهات دیگران و پیشینیان می شود. با مطالعه کتاب خوب، می توانید پختگی و ورزیدگی فکری، گفتاری و رفتاری خود را بهبود بخشید. کتاب مناسب، بیانگر تجربه های غیرمستقیم زندگی دیگران است.

به لحاظ این که طول عمر عادی یک انسان برای کسب کلیه تجارب مستقیم کفایت نمی کند، بنابراین ما می توانیم به طور وسیع از دستاوردهای دیگران یعنی کتاب، بهره مند شویم.

برخی از تجربیات هستند که احتمال دارد به جز کتاب، هیچگاه با آن روبرو نشویم. البته تجربه های مستقیم، بسیار واقعی تر خواهند بود. ولی به سبب محدودیت هایی که اشاره شد، باید برای تجربیات دیگران، بها و ارزش قایل شویم.

کسب تجربه

یکی از بهترین روش های فراگیری و کسب تجارب فراوان غیرمستقیم، مطالعه کتاب است. در مطالعه کتاب، باید همانند روش دوست یابی، عمل نمود. یعنی کتاب های متنوع و گوناگون بخوانید. همان طوری که دوستان خوبی دارید، کتاب های سودمند و مفیدی مطالعه کنید.

مطالعه سطحی کتاب، مثل این است که دوستان فراوانی داشته، ولی یک دوست واقعی نداشته باشید.

پرهیز از مطالعه کتاب های سطحی

بنابراین مطمئن شوید که مطالعه شما دقیق و عمیق است. هر کتابی را به همان گونه ای که برای یک دوست خوب احترام قائلید، مطالعه کنید. خواندن سطحی دهها جلد کتاب، بیهوده است. همواره کتاب مناسب و خوبی برای مطالعه در اوقات فراغت، همراه داشته باشید.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی