Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: مذاکره کنندگاه هسته ای ما فرماندهان جنگ در منطقه سیاسی هستند لذا نباید با تشکیل جلساتی به تضعیف سربازان نظام بپردازیم و این با فرمایشات مقام معظم رهبری سازگار نیست.

آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان امروز، 23 خرداد در گردهمایی علما، روحانیون و طلاب استان گیلان که در مصلی رشت برگزار شد،با اشاره به معنویت جوامع اسلامی در فضای ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: همه ماه ها ماه خداست، اما ماه رمضام ویژگی های خاصی دارد و آن حضور قرآن و لیله القدر است.

وی ماه رمضان را ماه برکت، رحمت و مغفرت دانست و افزود: نفس های مومن در این ماه تسبیح و دعاهایش مستجاب است؛ خوشا به حال کسی که لیله القدر را درک می کند. عظمت این شب بخاطر نزول قرآن، برتر از هزار ماه است و انسان با عمل کردن به این برنامه الهی از عالم حیوانی به عالم انسانی می آید و از ملک بالاتر می رود لذا ماه رمضانی که در آن قرآن تلاوت نشود و تفسیر قرآنی وجود نداشته باشد، برکت ندارد.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه علما و روحانیون باید عطر و بوی قرآن را در مساجد، دانشگاه ها، مراکز تعلیم و تربیت، سخنرانی ها و... ترویج کنند، گفت: جامعه باید رنگ و بوی قرآن پیدا کند و این رسالت بر عهده روحانیت است که در حقیقت حمله قرآن هستند.

آیت الله قربانی با اشاره به تاریخ 1400 ساله صدر اسلام تاکنون، خاطرنشان کرد: با وجود گذشت زمان، اکنون مسلمانان جامعه ما از مسلمانان صدر اسلام در دفاع از حریم دین کمتر نیستند و این بخاطر تعلیماتی است که علمای ربانی و روحانیون در جای جای دنیای بشری و جوامع اسلامی به تبیین احکام دین برای مردم می پردازند.

وی نقش مجتهدان دینی و روحانیون در پیروزی انقلاب اسلامی را اثرگذار خواند و بیان کرد: مجتهدان استان گیلان چه قبل و چه بعد از انقلاب مایه افتخار هستند و آیت الله امینیان(ره) یکی از آنهاست؛ احداث حوزه های علمیه برای گسترش تعالیم اسلامی و تربیت علمای دینی می باشد و حوزه بزرگ امیرالمؤمنین علی(ع) در راستای همین هدف ایجاد شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به شعار همدلی و همزبانی بین دولت و ملت، تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی امروز در برابر استکبار جهانی ایستاده است و مذاکره کنندگاه هسته ای ما فرماندهان جنگ در منطقه سیاسی هستند لذا نباید با تشکیل جلساتی به تضعیف سربازان نظام بپردازیم و این با فرمایشات مقام معظم رهبری سازگار نیست.

وی با اشاره به عدم صدور مجوز از سوی وزارت کشور جهت برگزاری تجمعات هسته ای، ادامه داد: برگزاری تجمعات و جلسات با هدف طعنه زنی و تضعیف دولت، بیان انتقادات تند نفسانی و ایجاد اختلاف که مورد سوء استفاده دشمن قرار خواهد گرفت، جایز نیست. دشمن از این تجمعات اعتراضی به نفع خودش استفاده می کند.

آیت الله قربانی در پایان با بیان اینکه اگر آمریکا و غرب بخواهد از خطو قرمز ما عبود کند باید از دریای خون بگذرد، عنوان کرد: مردم سعی کنند با مسئولان همسو باشند و از اختلافات جلوگیری کنند. ماه رمضان فرصت خوبی برای تحقق همدلی و همزبانی است. همچنین وظیفه روحانیون و علماست که جامعه را به معنویت، تقوی، ایمان و قدردانی از انقلاب و پاسداری از خون شهدا و ادامه دادن راه آنان و تحقق منویات رهبری دعوت کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان