Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار امروز در نخستین نشست  کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گفت :این کارگروه براساس مصوبه هیئت وزیران به منظور بررسی، تبادل نظر و هماهنگی برای حل و فصل مشکلات و موانع موجود واحدهای تولیدی تشکیل شده است.

دکتر نجفی با اشاره به اینکه گیلان جزو اولین استانهایی است که این کارگروه را سال گذشته تشکیل داده است، افزود : این کارگروه براساس مصوبه هیئت وزیران به منظور بررسی، تبادل نظر و هماهنگی برای حل و فصل مشکلات و موانع موجود واحدهای تولیدی و سیاستگذاری در مورد سرمایه گذاری ها و مسائل کلان تولید  تشکیل شده است.

وی اظهار کرد: اکنون هیات دولت این ابتکار خوبی را که از گیلان شروع شد، برای تمامی استان ها به صورت بخشنامه درآورده است و گیلان با توجه به تجربه خوبی که در این زمینه از سال گذشته دارد باید پیشقدم و پیشرو باشد.

 وی طرح مشکلات جاری شرکت ها و کارخانجات نیمه فعال استان را در جلسات این کارگروه ضروری عنوان و تصریح کرد : با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و معاونت اقتصادی استانداری شرکت هایی که در این مدت مغفول مانده است بررسی کارشناسی صورت گیرد و در صورت برنامه ریزی و هدایت لازم این ستاد قطعاً نتایج خوبی را در برخواهد داشت.

دکتر نجفی همچنین صنایع بزرگ استان را سرمایه های موجود عنوان و خاطر نشان کرد : هر مصوبه قانونی که برای حمایت از سرمایه گذاران داخل استان نیاز است تصویب و در اجرا تسریع گردد و تلاش شود تا صنایع بزرگ استان آسیب نبینند.

نماینده عالی دولت در گیلان رویکرد بانک ها را در سال جاری در بخش سرمایه گذاری مثبت ارزیابی و خاطر نشان کرد : از دستگاه هایی که در این بخش همکاری خوبی داشتند تقدیر گردد و در صورتی که عدم همکاری مشاهده تحمل نخواهیم کرد.

وی با اشاره به پرداخت 600 میلیارد تومان تسهیلات به پنج شرکت تولیدی استان در سال های گذشته گفت : واحدهای مذکور علیرغم اینکه بدهی خود را پرداخت نکرده اند با نفوذ در برخی از دستگاه ها از باز پرداخت امتناع می کنند.

استاندار عملکرد شرکت شهرکهای صنعتی استان و شهر صنعتی رشت را بسیار کند دانست و افزود: انتظارم از شهر صنعتی بیش از اینهاست و باید علاوه بر صرف وقت بیشتر در بخش سرمایه گذاری قوی تر عمل کنند.

دکتر نجفی با تبریک 24 خرداد سالروز انتخاب دکتر روحانی به عنوان رییس جمهور توسط مردم گفت : انتخاب دکتر روحانی از سوی ملت ایران با فاصله ی 13 میلیون رأی  نسبت به دیگر نامزدهای ریاست جمهوری نشاندهنده این است که مردم اندیشه و تفکر دولت تدبیر و امید را دنبال می کنند.

وی با اشاره به آغاز سومین سال آغاز به کار دولت تدبیر و امید افزود : پس از 2 سال باید عملکردها را دنبال کرد تا بتوان پاسخی به حضور گسترده مردم در انتخابات 92 داد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در این جلسه با بیان این که سال گذشته با دستور ویژه استاندار کارگروه حمایت از تولید شهرستانی در 14 شهرستان استان تشکیل شد، گفت: وزارت صنعت ، معدن و تجارت با الگویی که از گیلان گرفت، آن را به دولت انعکاس داده که اکنون به صورت مصوبه و قانون به همه استان ها ابلاغ شده است.

علی منتظری با اشاره به برگزاری جلسات کارگروه حمایت از تولید گفت: 530 مصوبه را در این جلسات داشتیم که در نتیجه آن، 28 درصد مصوبات اجرایی شده ، 28 درصد پرونده ها در حال پیگیری و اقدام، 17 درصد غیرقابل اجرا و 30 درصد عدم مراجعه واحدهای تولیدی بوده است

وی با بیان این که 64 درصد مصوبات به بانک ها و 34 درصد به سایر ادارات مربوط می شود، افزود: بهترین عملکرد و همکاری را بین دستگاه های اجرایی، اداره کل امور مالیاتی و در حوزه بانک ها ، بانک ملی داشته اند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان