Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : «باغ طبیعت» 450 هکتاری به عنوان بزرگ ترین پارک جنگلی شمال ایران با حضور استاندار گیلان در منطقه لاکان رشت افتتاح شد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت عصر امروز در حاشیه افتتاح بزرگ ترین پارک جنگلی شمال ایران با عنوان باغ طبیعت در منطقه لاکان این شهر به خبرنگار فارس اظهار کرد: برای احداث این پارک جنگلی حدود 450 هکتار زمین با همت و پیگیری های ویژه استاندار و با مشارکت شورای اسلامی شهرستان و شهر رشت و منابع طبیعی گیلان به این امر اختصاص یافته است.

اسماعیل حاجی پور امروز با قدردانی ویژه از استاندار گیلان و تمام مسئولانی که در این راه با شورای شهر همراهی کردند، افزود: نام این پارک «طبیعت» نامیده شده و هدیه ای به مردم خونگرم رشت و گیلان است. وی با بیان اینکه با راه اندازی این پارک سرانه فضای سبز در استان به حد استاندارد خود می رسد، تصریح کرد: پارک مذکور برای تجهیز نیاز به اعتبار ویژه دارد و احداث این پارک در حفظ محیط زیست و اعطای آرامش به مردم بسیار تاثیرگذار است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت با اشاره به اجرای طرح های رفاهی برای مردم در این پارک، گفت: سال آینده اعتبارات ویژه ای برای تجهیز پارک جنگلی مذکور در نظر گرفته می شود.

وی خاطرنشان کرد: برای استفاده از این پارک «پرداخت ورودی» در نظر گرفته نشده و استفاده برای عموم آزاد است.

حاجی پور با اشاره به اینکه برای نگهداری، حفظ و حراست و نگهبانی از این باغ بزرگ حتما از بخش خصوصی استفاده می شود، یادآور شد: این پارک دارای درختان قدیمی و گرانبهاست که نیاز به حفظ و حراست دارد.

وی به راه اندازی پارک مفاخر در رشت اشاره کرد و گفت: قرار دادن ساعت خاص برای بازدید به دلیل برخی از درختان بلند و سر به فلک کشیده است که با باد شدید احتمال سقوط درختان پیش بینی می شود و از این رو برای بازدید از این پارک ساعات خاصی تعریف شده است.

* ضیافت افطاری ماه مبارک رمضان در 15 مسجد رشت

عضو شورای اسلامی شهر رشت از برگزاری مراسم افطاری، نماز و مناجات و شبی با قرآن در 15 مسجد رشت در ایام ماه مبارک رمضان با همکاری سازمان فرهنگی ـ ورزشی شهرداری رشت خبر داد و گفت: شنبه هفته آینده نخستین مراسم افطار در مسجد «سوخته تکیه» در خیابان شهید مطهری رشت با حضور شهردار برگزار می شود.

وی دلیل حضور شهردار در این مراسم را به منظور پاسخگویی و برطرف شدن مشکلات مردم به صورت چهره به چهره عنوان کرد و گفت: در 14 شب نیز شهردار و دیگر مسئولان برای پاسخگویی به مردم قبل از اذان مغرب در مساجد حضور دارند.

حاجی پور رمضان را ماه خودسازی خواند و خاطرنشان کرد: اگر تمام مردم در این ماه مبارک و با فضیلت از فرامین الهی پیروی کنند از بسیاری ناهنجاری های جامعه کاسته می شود.

وی یادآور شد: ساختن یک جامعه مطلوب و الهی در گرو پیروی مردم از فرامین الهی است و ماه رمضان بهترین فرصت برای خودسازی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان