Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تشکیل کارگروه تخصصی رفع موانع تولید از ماه آینده در این استان خبر داد.

علی منتظری ظهر امروز در نشست هم اندیشی با مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی استان تصویب لایحه رفع موانع تولید را پشتوانه محکمی برای برطرف شدن مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی دانست.

وی با بیان اینکه کارگروه تخصصی لایحه مصوب مذکور از ماه آینده در گیلان فعالیت خود را آغاز می کند، افزود: تصویب این قانون از سوی مجلس شورای اسلامی می تواند به صورت قانونی موانع تولید را از مسیر تولید حذف و رقابت سالم را ایجاد کند و موجب ارتقای نظام مالی کشور شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از شناسایی بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در کارگروه مذکور خبر داد و گفت: در این کارگروه که تاکنون در 13 شهرستان گیلان برگزار شد، با نظارت استاندار گیلان بیش از 530 مصوبه به تصویب رسید.

وی 64 درصد مشکلات واحدهای صنعتی را مربوط به بانک ها و 36 درصد مربوط به دیگر اداره ها از جمله در حوزه های امور مالیاتی، تأمین اجتماعی و ... عنوان کرد و گفت: 28 درصد از مجموع مصوبات کارگروه مذکور برطرف شده است.

منتظری با تصریح بر اینکه حیطه اختیارات این کارگروه تنها در چارچوب مواد قانونی و اختیارات مدیران استانی بود، یادآور شد: با تصویب لایحه برطرف شدن موانع تولید پشتوانه بسیار محکمی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی فراهم شده است.

وی رعایت مفاد قانونی لایحه مذکور را برای تمام نهادها، سازمان ها و بانک های کشور تکلیف دانست و خاطرنشان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز به عنوان دبیر این کارگروه مسئول پیگیری مصوبات و اجرایی شدن آنها است.

این مسئول در ادامه احداث سایت نمایشگاه بین المللی در گیلان را امری ضروری دانست و متذکر شد: با توجه به توانمندی واحدهای صنعتی گیلان در تولید انواع محصولات صادراتی، احداث سایت مذکور امری ضروری است.

وی از پیش بینی سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومانی در بخش صنعت گیلان تا پایان سال جاری خبر داد و یادآور شد: سال گذشته در حوزه صنعت گیلان 760 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده بود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان