Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه یک هزار و 100 طرح نیمه تمام صنعتی در این استان وجود دارد، گفت: امسال پایش طرح های نیمه تمام صنعتی گیلان اجرا می شود.

علی منتظری عصر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت گرامیداشت هفته صنعت و معدن اظهار کرد: در این هفته طرح هایی برای بهره برداری آماده شده است.

وی با اشاره به برنامه های هفته صنعت و معدن در گیلان تصریح کرد: برگزاری مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن، تجلیل از 30 برگزیده صنعت، معدن و تجارت استان، افتتاح چند طرح صنعتی و... از جمله برنامه ها است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، میزان سرمایه گذاری صنعتی در سال گذشته را 760 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این میزان سرمایه گذاری نسبت به سال 92 حدود 13 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری بیش از یک هزار میلیارد تومان در سال جاری در بخش صنعت گیلان پیش بینی می شود، افزود: برخی از طرح های صنعتی گیلان بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

منتظری با اشاره به اینکه سال گذشته در بخش صنعت گیلان برای 10 هزار نفر ایجاد اشتغال شد، خاطرنشان کرد: سهمیه ما اشتغالزایی 5 هزار و 400 نفر بود که بیش از سهمیه خود اشتغالزایی کردیم.

وی عمده طرح های صنعتی را در صنایع سلولزی عنوان کرد و یادآور شد: صنایع غذایی و صنعت فولاد در سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان پیش بینی اشتغال در حوزه صنعت و معدن این استان را 2 هزار نفر در سال جاری عنوان کرد و متذکر شد: با توجه به شرایط تحریم، حفظ واحدهای موجود از اقدام های مهم بود که در این حوزه موفقیت خوبی صورت گرفت.

وی با تصریح بر اینکه گیلان جزو استان هایی است که طرح های نیمه تمام آن آغاز به فعالیت کرد، اظهار کرد: افتتاح طرح های نیمه تمام صنعتی نقطه قوتی در گیلان است.

منتظری از وجود یک هزار و 100 طرح صنعتی گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری این طرح ها بالغ بر 8 هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی 41 هزار نفر است.

وی پایش طرح های صنعتی نیمه تمام گیلان را از دیگر برنامه های سال جاری سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان عنوان کرد و متذکر شد: در این طرح پایش آخرین وضعیت طرح های صنعتی گیلان مورد بررسی قرار می گیرد.

این مسئول تصریح کرد: گیلان جزو استان های بالای سرمایه گذاری در طرح های صنعتی نیمه تمام است و امیدواریم آنها را به بهره برداری برسانیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان