Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون اجتماعی پلیس گیلان توجه به آموزش همگانی در زمینه کاهش جرایم مجازی، گفت: افزایش سطح آگاهی مردم یکی از مهم ترین عوامل بازدارنده گسترش جرایم در فضای مجازی است.

محمدرضا جعفری خیرخواه با بیان اینکه انجام بسیاری از ناهنجاری ها و جرایم توسط فرزندان به دلیل عدم نظارت و کنترل والدین آنها آغاز می شود، اظهار کرد: نظارت والدین بر فضای مجازی بسیار مهم است.

وی با تصریح بر اینکه به دلیل ناآگاهی مردم و عدم نظارت خانواده ها آمار جرائم در فضای مجازی رو به افزایش است، گفت: پلیس در رسانه ملی و دیگر رسانه ها اقدام به اطلاع رسانی کرده اما نقش خانواده ها در کنترل رفتارهای فرزندان شان و جلوگیری از بروز بسیاری از جرایم ضروری و غیرقابل انکار است.

معاون اجتماعی پلیس گیلان با اشاره به اینکه کلاهبرداری در فضای مجازی یکی از نمونه های بارز و نشان دهنده عدم آگاهی از خطرات فضای مجازی است، گفت: کلاهبرداری های اینترنتی توسط برخی از افراد سودجو نشان دهنده بی سوادی و عدم حساسیت مردم نسبت به این موضوعات است.

وی با تاکید بر نظارت بیشتر والدین در زمان اوقات فراغت، متذکر شد: در ایام تعطیلات تابستانی نوجوانان و جوانان اوقات فراغت طولانی تری دارند و از این رو ممکن است با یک سهل انگاری و اشتباه در دام مشکلات بزرگی گرفتار شوند.

جعفری خیرخواه از والدین خواست تا در تمام اوقات به ویژه ایام تعطیلات بر رفتارهای فرزندان خود در ساعاتی که در فضای مجازی حضور دارند نظارت بیشتری داشته باشند و اجازه ندهند افراد شیاد و سودجو با دروغ های کاذب به اهداف شوم خود دست یابند.

وی با اشاره به اینکه برخورد با ناهنجاری ها تنها وظیفه پلیس نیست، خاطرنشان کرد: تمام دستگاه های فرهنگی باید همراه و همگام با پلیس از بروز و گسترش آسیب های اجتماعی جلوگیری کنند.

معاون اجتماعی پلیس گیلان با تصریح بر اینکه افزایش سطح آگاهی مردم می تواند یکی از مهم ترین عوامل بازدارنده گسترش جرایم در فضای مجازی باشد، خاطرنشان کرد: باید به ارائه آموزش های همگانی مناسب توجه کرد.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری از جرایم باید در اولویت آموزش و پرورش و نوجوانان و جوانان باشد، گفت: حضور مشاوران و کارشناسان اجتماعی پلیس در تمام موضوعات مواد مخدر، فضای مجازی و ... در مدارس و مراکز آموزشی یکی از اقدام های موثر پلیس برای پیشگیری از جرایم در استان است.

جعفری خیرخواه با بیان اینکه خانواده ها با توجه به نیاز فرزندان خود تکنولوژی های مدرن را خریداری کنند، یادآور شد: خانواده ها از تسلیم شدن در برابر اصرارهای بی جای فرزندان برای خرید گوشی های مدرن همراه امتناع کنند ./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان